Babetta 210 (1981)

Vloženo 30.10.2021
Aktualizováno 30.10.2021

Dvoutaktní chvilka poezie

Vloženo: 21.01.2024, Uskutečněno: 21.01.2024, Zhlédnuto: 266x

mámo, jedem všichni pikslou na Chotuc a nebo jedu s klukem. Odpověď nebyla jednoduchá, ale lehké nadšení cítit bylo ale jen decentní s odpovědí ne jednoduchou..."já bych jela a bla bla bla bla a zase bla bla bla" ale já říkám pokud možno hned a ne až bude zapadat sluníčko...no tak nakonec se synkem vítězí babeta + motokolo. Na dvoře drobná úprava nastavení jehly na kole, dolití paliva a jedeméééé. Babetku jsem musel prošlápnout asi 10x než si natáhla benzin.
No sluníčko stejně zalezlo za mraky, ale když už jsme se navlíkli do teplého oblečení tak jsme jeli.
Veleliby, Všechlapy, přes křižovatku u Jíkevské železniční zastávky rovně na Oskořínek a Hrubý Jeseník, ke Křinci a uhnout doleva na Mečíř a pod kopcem Chotuc zastavit a jít nahoru. I když to není nijak vysoký kopec ,254 m n.m., na jaře při pár obláčcích jsou odtud kouzelné fotografie. Nahoře je starý skoro opuštěný hřbitov a krásná Kaple Nejsvětější Trojice a veliká Hrobka Františka Eduarda Vonky.
V kopci je také zbudován Vodní Zdroj a na úpatí je sportovní střelnice. Ani jedno není vidět ani v zimě, je to moc dobře maskované. Pěšky je to fakt 5 minut, když se jde od Mečíře na západní vyhlídku, pokud budete parkovat směrem od Křince tak je to přes naučnou stezku Chotuc na 20 minut až ke hřbitovu nahoře.
Přes silnici na Mečíř je naproti střelnici starý židovský hřbitov, vypadá to jako opuštěný rodinný domek a může to mást. A i když ani tento domek se hřbitovrm židovským není nijak vysoko, je hezky vidět Nymburk, celé Polabí a Český Brod, kopce za ním. Natož pak jaký je výhled z Chotuce
Cesta zpět vedla přes Mečíř, Hrubý Jeseník, Oskořínek-se zajížďkou k rozhledně Formanka na Bobnice a dom. V Hrubáči i Jeseníku se na rybníce a hasičské nádrži se vesele bruslilo.

Kočičinka (6) napsal 23.01.2024 v 20:57

No tak tady by se to nedalo, hromady sněhu rozjezdeneho a dnes ráno ledovka jak víno
Pěkný výlet

1 reakce

elvis78
elvis78 24.01.2024 v 13:07

to je mi jasný ))
a dík

elvis78 (137) napsal 22.01.2024 v 19:27

díky, je to fajn i když se to někde smeká tak je to příjemné vyvenčení a změna o proti pěším tůrám

Milan1963 (275) napsal 22.01.2024 v 10:37

Hezký zimní výlet.

Hyacint (42) napsal 21.01.2024 v 23:23

Pěkný.

• soukromý ELEFANTENTREFFEN

Dnes jsem potřeboval zajet na odběr krve, kroutím třetí tejden doma a už mi z toho hrabe. Protože jsem to chtěl vyřídit rychle, auto jsem na poskakování v -4°C nechtěl trápit a kolo by bylo moc pomalé a třeba bych to neu

Vloženo: 06.12.2023
    Uskutečněno: 06.12.2023
  • rychlovka

na motorce to nejde, lanko stále nikde, což by nevadilo, stejně byla stále velká vedra a to se moc jezdit nedá, teda dá ale spíš v tričku a to pak čmelák nebo sršeň nebo masařka do ramene bolí :-D A tak jsem synkovi na

Vloženo: 18.07.2023
    Uskutečněno: 18.07.2023
  • Už to zase nejelo

Takže, Včera jsem se naštval a vyhodil jsem dellorto i s mezikusem, nasadil zpět starý dobrý Jikov trošku s obavami aby problém s dušením a jízdou na sítič netrval... a ejhle. Babeta startuje stále na cuknutí( novej ty

Vloženo: 16.06.2023
    Uskutečněno: 16.06.2023