Yamaha Tenere 700 (2021)

Vlastník l333v
Vloženo 22.10.2021
Aktualizováno 17.4.2022

O tenerce je uz napsano a natoceno tolik ze neni treba nic vypisovat, jen to, ze pokud clovek nepotrebuje barevne displeje, spousty asistentu, ale neco co vazne funguje i mimo cesty je to dle me spravna volba.

Motorka koupena od FIRMA:2M Power (Ostrava - Třebovice) - Prodejce je v pohode da se vse domluvit je vstricny :)

BMW F 850 GS: Drahé doplnky, servis, zvlastni jednani prodejce (namachrovanost)
Honda CRF1100L Africa Twin: Cena, zdlouhave bootovani systemu, slozite ovladani, cena dílu a servisu.
KTM 790 Adventure R: Zvlastni posez, neni moc cestovni, spatne zkusenosti majitelu s motorem.
Yamaha Tenere 700: Nejlepsi pomer cena/uzitna hodnota, vaha v terenu a nizka cena nahradnich dilu a servisu.
Triumph Tiger 800 XC: Male zastoupeni v CR, dlouhe cekaci lhuty na dily a na servis, nevyhovoval me 3valec, cena.

První dojmy - No cekani cca 4 mesice, ale uz je doma a prvni dojmy: zatracene musim se naucit trochu pracovat s vyssi motorkou a jinym tezistem :D Jinak presne co jsem cekal, jelikoz jsem ji testoval 3 dny vedel jsem do ceho jdu :)

Motorku bych doporučil pro - Pro ty kteri chteji za mene penez solidni stroj se kterym se nebudete bat prastit o zem a hlavne ti kteri hodne cestuji tak verim ze s timto date i cely svet :)

Doplňky na motorce - Rozšíření zadní brzdy

Přímý link na obrázek musí být platná url.
Tento text podmínku nesplňuje:
/582183_361e1ed656e377dc8bea9b84fae09357.jpg

Rozšíření bočního stojánku

Ochrana světlometu

Ochrana zadní brzdy

Padací rámy značky outback motortek

Ochranne polepy z boku na nadrzi, padaci ramy outback, vyhrivane hefty, zadni nosic kufru, hlinikovy kufr 42L.

Zatim zajizdim, tak ze zlehka, a prvnich 80km byli takove seznamovaci a nastavovaci, jeste cekam na doplnky, ktere by meli dorazit behem 2-3 mesicu.
Jinak je to takova tereni koza a holka pro vsechno, jedete po silnici a najednou uvidite odbocku po nejake sotoline, tak se tam proste vydate protoze na to mate masinu, s H-D jsem pomalu nemohl prejet ani retarder natoz jezdit po silnicich 3 trid :D
Kazdopadne vse budu dopisovat tak jak je u mne zvykem ted toho neni moc co napsat :)

Tak s Tenerkou mam nalitano uz 1000km za bezmala 3 dny. Neveril jsem ze jeste letos stihnu motorku zajet a udelat prvni garancni servis. Ten stal i s montazi zadniho nosice kufru 2560kc coz je skoro zadarmo oproti servisu v H-D.
Musim pred Yamahou smeknout klobouk, jak dokazali postavit motocykl, ktery proste funguje a za takovou cenu! ano neni to nejlepsi motorka a nevynika necim oproti konkurenci, ale proc jich teda jezdi po silnici tolik? :) Kazdy si asi sam odpovi...
Kazdopadne uz ted vim ze s motorkou bude dost velika legrace i mimo silnice na co se vlastne dost tesim v pristim roce. Co se tyce zajizeni je to asi jako u vetsiny motorek, prvnich 500km zlehka plyn, caste razeni kvaltu a nevytacet motor nad 5000ot, zbylych 400-500km neprekracovat 6000ot a kdyz ano tak kratkodobe. Svezeni je dost navykove, a pokazde kdyz jsem nekde zastavil at uz na zachod nebo vyfotit krasu daneho mista se zatisim motorky jsem se nemohl dockat az na ni zase sednu a pojedu dal. :)

Akai
Akai napsal 01.11.21 v 10:55 10b.

Pecka !!! Ať slouží.

jelda-f
jelda-f napsal 29.10.21 v 19:40 10b.

Parádní stroj. Věřím, že dělá radost a vždy bude

Milan1963
Milan1963 napsal 23.10.21 v 16:38 10b.

Dobrá volba stroje.

JardaBar
JardaBar napsal 22.10.21 v 20:37 10b.