Honda CB 250 (1997)

Vlastník twofifty
Vloženo 9.10.2021
Aktualizováno 9.10.2021

Lehká, snadno ovladatelná, elegantní vzhled. Podle zkušeností spolehlivý a nenáročný stroj.

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem usedl za řidítka po dlouhých 42 letech, byly první dojmy docela zvláštní. Hlavně první rozjezd, skoro bych to nazval trémou. I první otočení na silnici bylo ok, i když je jednička dost rychlá. Bylo vidět, že i po tak dlouhé pauze se ty zkušenosti nevytratily. I tak první stovka km probíhala spíše ve stylu zvykání si na sebe, obrácené řazení než jsem byl zvyklý, jiné ovládání blinkrů atd. A také mne ostatní měli asi za burana, nevěděl jsem, že se dnes všichni zdraví. Ale už je to ok.

Po rozhodnutí pořídit si zase po letech mašinu, dříve běžné označení, jsem zvažoval novou nebo starší. Vzhled nových modelů pokud to není retro mne neoslovuje. A má rád dva výfuky, na každé straně alespoň jeden. Chtěl jsem také pro ten nový začátek něco lehčího, na výkonu jsem tolik nelpěl. Kamarád mi dal tip na tenhle model a když se jeden objevil, bylo rozhodnuto. Motorka není malá, ale je nízká. Při mé výšce jsem měl z toho trochu obavu. Ale je to ok, jízda není nepohodlná. Motor má příjemný projev, nevibruje, dobře táhne od spodu. Výkon nic moc, ale na tu pohodovku to stačí. Hodně rychlá jednička, manévrování dost přes spojku. Asi i málo žere, neměřil jsem. Dost dlouho se zahřívá, než se prohřeje tak se mu nízké otáčky moc nelíbí. Zadní brzda nic moc, přední kotouč mi vyhovuje. Vidlice je dost tvrdá, zadek se dá nastavit. Jak se chová rám už asi nezjistím. Kdysi jsem kvůli zatáčkám zkracoval stupačky, dnes už to nehrozí. Navíc jsou sklopné. Po zadním už asi také jezdit nebudu, přeci jenom jsem někde jinde. Přilbu mám laminátku Lazer, první otevřenou v životě. Už tenkrát jsem jezdil v integrále, byla to dnes už neexistující Nava. Je to změna, ten kontakt s okolím je lepší. Až na ty mouchy. Ale mám k ní i dlouhé plexi. Jedna porucha od začátku, podle tacho nejede víc ja 65. Tam se rafička zastaví. Namontoval jsem nové pneu, původní byly dobré, ale 10 let staré. Víc zatím nepotřebuje. Tenhle model běžně nepotkávám. Kdyby byl někdo se stejnou mašinou v rozumné vdálenosti, rád si pokecám.

pernik92
pernik92 napsal 11.10.21 v 21:24 10b.

super výběr, ať to jezdí

walda1
walda1 napsal 11.10.21 v 20:59 10b.

Bezva fotky moto pěkné

tomcruise77
tomcruise77 napsal 10.10.21 v 08:47 10b.

Goodji
Goodji napsal 09.10.21 v 17:10 10b.