Honda ST 1100 Pan European (1992)

Vlastník SamanJAJU
Vloženo 16.9.2021
Aktualizováno 16.9.2021

Něco na pohodlné cestování. Už se těšíme na první velký výlet.

Yamaha XVZ 1300 Venture Royale: Obava z dostupnosti náhradních dílů.
Honda GL1500 GoldWing: Nakonec jsem si řekl, že nejdříve zkusíme něco lehčího.

První dojmy - Oproti kawě je motorka vskutku těžká a zatím se spolu učíme. Nicméně pohodlí je úplně někde jinde. Za 3 týdny od pořízení máme najeto přes 2000 km. Na to, že je motorka zhruba dvojnásobná oproti všemu, co jsem měl zatím v ruce, se překvapivě dobře ovládá.

Doplňky na motorce - Větší centrální kufr GIVI
Pohodlnější sedlo

Cestování na GPZ bylo sice zábavné, nicméně poměrně náročné na delších trasách. Proto jsme se začali ohlížet po něčem větším. Před nějakou dobou se objevil inzerát na Yamahu Venture Royale a to rozhodlo o směru dalšího pátrání.
Zvažovali jsme i Goldwina, ale nakonec jsme naznali, že nejdříve zjistíme zdali nám vůbec vyhovuje těžká cestovní motorka.

Pan European mě naučil používat zadní brzdu. Tím bych tak začal o zkušenostech. Jak jsem již zmínil, zatím si na sebe zvykáme. Už se nám podařilo udělat pár zaječích manévrů a zaškrtat stupačkama, ale zdá se, že limity motorky jsou daleko před těmi v mojí hlavě.
Co je velmi nepříjemné, tak plexi má hranu přesně uprostřed mého zorného pole, takže buďto musím sedět více zpříma, ale rozhazuji si tak těžiště, nebo mám dobré těžiště ale zato vidím úplné hovno. Plexi už mám objednané nové, tak snad tento problém brzy eliminujeme.
Žena si zatím hledá pohodlnou stabilní pozici. V zatáčkách má trochu strach a chodí mně do protipohybu. Budu rád za jakoukoli užitečnou radu :)
Na motorce je instalován větší centrální kufr oproti originálu, takže zatím jezdíme víceméně poloprázdní.
Přes zimu se chystám na vyčištění a seřízení karburátorů. Zdá se že levá strana pálí více než pravá, tak pak budu spíše vědět, jak jsme na tom s výkonem nebo spotřebou.

Motorka hltá kilometry po stovkách a já věřím, že spolu zažijeme krásné chvíle.

hycomat
hycomat napsal 20.09.21 v 21:42 10b.

Pekná, kedysi môj sen. Pre manželku: nalepiť sa ti na chrbát a ruky položiť na nádrž niekde okolo tej nálepky, alebo kam dočiahne.

Guga
Guga napsal 17.09.21 v 11:11 10b.

Na cestování ve dvou dobrá volba