Kawasaki KLX 250 (2009)

Vlastník Vlnič
Vloženo 25.8.2021
Aktualizováno 20.9.2023

Moje první Kawasaki, koupená proto, že o nějakém hobby endurku 250 ccm už uvažuju pár let. Byl jsem silně nalomen už loni, ale to bych se nesměl svézt na Tenere, takže to nedopadlo, ale jelikož chuť mít něco takovýho prostě sílila, rozhodl jsem se jednat

Motorka koupena od Fešo (Kralupy nad Vltavou) - Naprostá pohoda, férové jednání, tak to má být.

První dojmy - Motorka velmi zachovalá, původ ČR, 2 majitelé, já třetí. najeto 3300 (necelých) origo Km, původní pneu, cena lákavá až skvělá. Vzhledem k tomu, že těchto KLX je v ČR asi tolik, jako volně žijících losů evropských jsem moc dlouho neváhal. S přihlédnutím ke stavu danému kusu, se mi koupě jevila jako skvělý nápad. Chceš si pak za deset let říkat, já kokot, tenkrááát sem měl možnost koupit tak pěkný KLX ... no nechceš, takže kupujem.

Motorku bych doporučil pro - Každýmu kdo chce motorku pro zábavu a na každodenní použití

Doplňky na motorce - Zatím nic, ale přijdou blástry a nějaká ta nálepka co přidá pár Kw ;)

V minulosti jsem se jednou svezl na Trickeru 250 a pak jsem měl 2 příležitosti zkusit CRF 250L a strašně se mi to líbilo
Takže jsem prostě chtěl nějaké to endurko 250 a že to dopadlo na tuhle Kawu, byl výsledek toho, že jsem si v nějakém vláknu přečet, že fešo (původní majitel) dvě neujezdí a že ji asi pošle dál. Tak jsem mu napsal a no a takhle to dopadlo ... jo líná huba (klávesnice)

Takže co k motorce. Začnu od moji Tenere 700 která je skvělá, ale pořád moc těžká a jsou věci, místa, do kterých se mi na ni už pouštět nechce a to jen z důvodu hmotonosti (a taky ji budu muset přezout na něco schopnějšího až ojezdím origo Pirellky, protože to jsou fakt jen gumy na asfalt nebo suchou šotolinu)

Kawa - první dojem: noó teda moc to nejede, ramena to netrhá, sedlo uzoučký, je to skvěle lehký a super obratný, jo to je přesně to co chci . Tohle by mohlo bejt to co jsem vynechal a čemu je potřeba se věnovat.
Kawa - druhý dojem: noó jako moc to nejede,.. ale hovno, jede to slušně, jen to v tom musíš najít a to je na tom ta prdel, neflákat se, řadit, řadit. Ano sedlo, zůstává uzoučký
Kawa - po týdnu: ty vole, tohle jsem si měl koupit už dávno , je to strašná sranda. Odbočit bez nějakého zvláštního přemýšlení kam ta či ona cesta, stezka, vjetý koleje vedou, kde končí. Bude tam bláto, nebude tam bláto. Jeví se to jako úplně dostatečný společník na vlastivědu, která se často ve spojení s těmito 250 spojuje.

Mám ji fakt zatím jen týden, ale samozřejmě od první chvíle na tom blbnu, kdy to jen jde, takže co k ní tak nějak celkově říct. Myslím, že velmi slušný podvozek na danou kategorii. Letos už to dojezdím, ale na jaře přijde údržba přední vidle a přezuju to na nový gumy, tyhle tam jsou fakt od toho r. 2009, ale kupodivu to nejsou úplný puky.
Zadní tlumič budu zkoušet nějak změnit, přitáhnout pružinu a dá se nastavit i odskok, takže s tím si určitě budu hrát, zdá se mi to dost do měkka.
Motor má svých 16 kw, těch 100 Km/h se na tom dá jet. Maximálku jsem zatím nenaháněl, jednou jsem tam zahlíd 113 km/h .. ale jak říkám, fat jsem zatím nezkoušel, co se z ní dá dostat a asi je mi to i celkem jedno, na to ji nemám.
Hard enduro s ní asi nikdy jezdit nebudu, ale samozřejmě se jí mou osobou a mými ne-schopnostmi sjízdný terén vyhýbat nebude.
Tímto bikem začíná nové/detailnější prohledávání okolí, mnohem víc zaměřené na to, co jsem se svými dosavadními motorkami přehlídnul.
A určitě v neposlední řadě ji beru jako nástroj pro můj další rozvoj, takže na ni budu zkoušet všechno možný.

Budu Aktualizovat.

Libor46
Libor46 napsal 04.11.21 v 17:47 10b.

Bezva stroj. Zatím vypadá, jak kdyby sjela z výrobní linky. Chce to trochu bláta

Frankie
Frankie napsal 01.09.21 v 14:50 10b.

Dobrá volba
A tak čistá jako na fotkách už nikdy nebude
Na vyčištění hlavy po práci za každého počasí ideální (nejlépe od podzimu do jara, kdo by se chtěl v létě pařit v chráničích a polykat prach, lepší je bláto)

Fešo
Fešo napsal 29.08.21 v 15:51 10b.

Ať ti dělá jen radost.

papiboy
papiboy napsal 27.08.21 v 16:13 10b.

Niečo podobné jednoducho treba mať doma, aby sezóna trvala 12 mesiacov.

vopák
vopák napsal 27.08.21 v 15:51 10b.

Vypadá fakt zachovale..dobřes udělals