Jawa 350/634 (1981)

Vlastník Aleš-ák
Vloženo 10.8.2021
Aktualizováno 14.1.2023

Konopnice, jak se sluší a patří..
Koupeno 16.7.2021,přímo od Venci Konopníka =D

První dojmy - Při prvním spatření třistapádi, se mi na chvíli zarazil dech. Lesk laku včetně chromu a zachovalost celé motorky, mě nenechával chladným. Po prohlídce a projetí jsem jí bral všema deseti.

Po této legendě, známé ze Slunce seno, jsem toužil již nějaký pátek. Po projíždění inzertních webů, ve kterých byly nabízeny tyto stroje v zuboženém stavu,nebo dovozy bez TP, za nekřesťanské peníze, jsem čirou náhodou a díky rychlému jednání dovezl tuto Konopnici. Jedná se o model z roku 1981, určený pro českou republiku. K motorce mám k dispozici starý TP, v součtu jsem 5 majitel. Motorka celou dobu putovala mezi majiteli pouze v Ústeckém a Libereckém kraji. O mašinu bylo od předchozích majitelů dobře postaráno. Dostala nový lak, na motorce se nenajde žádná replika dílů. Blatníky, výfuky, sedlo jsou původní, avšak v top stavu. Dokonce jsem našel pod sedačkou originální pumpičku a v kastlíku nářadí.
Motor běží jak švýcary, který řídí jediná neoriginální věc, a to je zapalování VAPE. Za které, jsem velice rád, protože starty a tah motoru, jsou o poznání lepší než s originálním zapalováním.
Po roce, se mašina dočkala nového kabátu a vyladění všech neduhů. Viz deník

Amri
Amri napsal 15.01.23 v 15:50

dnes, z jízdy na nějakých starých vracích.

Amri
Amri napsal 15.01.23 v 15:38 9b.

Byli jsme tři kámoši, kteří čekali půl roku než nám ji dovezli do Zlínské Mototechny. Cena 10550,- Kčs. Paráda. Troškův film ještě nebyl natočen. V té době nádherný motocykl a je stále. Kecy o vlnění se a nesnesitelných vibracích se asi zrodily až

Guzo
Guzo napsal 20.11.22 v 14:51 10b.

Nikdy som ju nemal a ani na nej nejazdil.

dzudas
dzudas napsal 20.11.22 v 14:01 10b.

Jezdil jsem naní uz od 15 let na černo po vesnici.Ta je super. takovou jsme měli doma před 35 lety.

novis79
novis79 napsal 19.11.22 v 22:25 10b.

Výborná motorka, nejlepší 350 ccm.