Honda NC 750X (2021)

Vlastník PZR
Vloženo 25.6.2021
Aktualizováno 19.5.2022

Vlastnosti skutru v podobe motorky.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - Naprosta spokojenost.

Honda Forza 750: Cena a stigma \"skutru\"
Honda X-ADV: Cena a stigma \"skoro skutru\"
Honda CRF1100L Africa Twin: Cena a pro zacatecnika hodne velky sousto.

První dojmy - Naprosto splnila ocekavani. Nemohl jsem se na ni projet, protoze sem ji koupil driv nez jsem mel dodelany papiry na Acko, ale je to presne to co jsem ocekaval. Naprosto pohodova nezaludna jizda.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi co zacinaji jezdit v pozdejsim veku a obecne pro zacatecniky.

Aktualizace 19.5.2022
Tak uz je prodana. Verim, ze novy majitel, bude spokojeny.

Aktualizace 28.7.2021
Opraveny NCXko je doma.
Problem s DCT snad definitivne vyresen vymenou nejakych cidel a vycistenim ucpaneho olejoveho "neceho".
Moc duveryhodne to nezni, ale jsem optimista a kdyz me to zase nekde necha tak uz to rovnou vratim.

Kazdopadne vzhledem k tomu, ze behem opravy existovaly velmi silne naznaky toho, ze to Honda nestihne opravit, jsem si koupil Afriku, abych mohl jezdit s tim, ze pokud se oprava nestihne (bylo to na 99%) tak NCXko vratim prodejci.

Kdyz se zacaly objevovat naznaky, ze se oprava stihne tak jsem zacal premyslet co s opravenym NCXkem udelam, protoze mit doma Afriku a NCXko mi nedavalo uplne smysl. Puvodne jsem teda pocital s tim, ze ho obratem prodam. Taky jsem si rikal jak hrozne nudny bude z Afriky sednout zpet na NCXko.

Jenze to jsem nemel tuseni co me ceka. Usednuti na NCXko bylo jako si sednout na neco co duverne znate a mate na tom najezdeno statisice kilometru.

Zkracene. NCXko je proti majestatni Africe neuveritelne zabavna motorka. Po ceste ze servisu domu jsem musel najet alespon o 50km vic, protoze se mi nechtelo domu a celou dobu jsem mel hubu od ucha k uchu

Takze pro zabavu, do mesta a do prace NCXko a na delsi vylety Africa. To je podle me idealni kombinace.
Aktualizace 16.7.2021
Tak zapujcku jsem zrusil, protoze vraceni by bylo dopravne dost slozity.
Takze aktualne 19. den bez motorky. Doma jsem ji mel 13 dni.
Za tu dobu jsem toho resil opravdu dost od koupe jiny novy motorky po nakup nejake rozumne bazarovky, protoze uz chapu proc ma clovek doma dost casto vic nez jednu motorku. Podle vyjadreni servisu by se dalo rici, ze s nejvetsi pravdepodobnosti jsem obeti nejake zavady specificke pro model 2021 a stanu se prukopnikem v jejim nalezeni, ktery bude probihat metodou pokus omyl. Takze doufam, ze alespon dalsi, kteri se potkaji se stejnou zavadou budou mit opravu diky me rychlejsi. Treba by z toho mohla byt i nejaka "svolavacka" a to uz bych mohl byt i slavny .

Musim, ale rict, ze jsem stejne dost zklaman z toho, ze v 21. stoleti je mozne, ze vam odejde nova motorka a v servise nevedi co s tim.

Stejne tak me zklamala Honda a to nejen na urovni servisu, ale hlavne dodavky prislusenstvi. Objednavku jsem udelal 28.5.2021 a do dnesniho dne prisly pouze vyhrivane gripy. Kufr, stojan, plexi, padaky ani USB stale nejsou.

Netusim jak jsou na tom ostatni znacky ale tohle je tragedie.
Aktualizace 1.7.2021
Moto stale v servisu. Zavada se projevila opakovane a diagnostika vyhodila asi 8 ruznych chybovych hlasek. Servis rika, ze se s tim nikdy nesetkali a ze to resi s evropskou podporou Hondy. To znamena ze 4 dny volna bez motorky.
Uz chapu lidi, kteri maji doma vic nez jednu motorku.
Takze dotaz na pujcovnu a zitra si v servisu vyzvednu Africu, abych se o vikendu nezblaznil. Dali 50% slevu z pujcovneho coz ocenuju. Jen skoda, ze je to manual.
Taky se trosku obavam, ze to muze urychlit muj prechod na Africu, takze by se mohlo stat, ze az se NCX vrati opraveny tak pujde rovnou do sveta.
No uvidime.
Aktualizace 28.6.2021
Dnes jsem jel s moto do servisu na prohlidku v 1000km, ale nedojel jsem.
8km pred cilem automat prestal radit. Prijel jsem na krizovatku a z ni uz jsem tlacil.
Neslo zaradit Dcko.
Takze odtahovka a ted je v servisu pravdepodobne na dyl nez 1,5 hodiny na puvodni prohlidku.

---
V zari 2020 jsem se rozhodnul koupit si skutr na dojizdeni do prace a jine cesty kde se vam proste nechce sedat do auta.

Koupil jsem si Honda PCX, protoze se zdalo, ze je to to nejlepsi co si za rozumny penize muze clovek s Bckem poridit.

Na zacatku jsem se bal abych autum mimo mesto moc neprekazel, ale rychle jsem zjistil, ze je to presne naopak a vznikl problem. Na PCX mimo mesto se proste neda bezpecne predjizdet. Taky mi hodne zachutnala jedna stopa na vylety po okoli.

Premyslel jsem jaky jsou moznosti ohledne stroje se kterym by se dalo bezpecne predjizdet i mimo obec, ale v ramci Bcka nebyla sance. 11kw je proste malo.

Takze v rijnu 2020 hura do motoskoly na Acko.

No a zacalo obdobi vyberu noveho stroje.

Chtel jsem zustat u Hondy, protoze PCXko nema chybu. Taky jsem mel naprosto jasno v tom, ze nechci radit. Kouzelny vlastnosti skutru jsem se vzdat proste nechtel. Takze bylo jasny ze to bude Honda s DCT a volba padla na NCX. Neni to skutr ani pseudo skutr a neni to Africa na kterou se zatim rozhodne necitim.

Je to idelani stroj pro lidi, ktery zacinaji jezdit po 40.

Prvnich 500km byla relativne nuda, protoze zabeh a rezim Standart, ale bylo to dulezity sbirani prvnich zkusenosti. Preci jen jizda na skutru je mnohem snazsi. S prepnutim do rezimu Sport ve spojeni s najetyma kilometrama zacala ta spravna jizda. Zatim se teda bojim velkych naklonu v zatackach, ale to se po case zlepsi. Kazdym novym prujezdem zatacky me NCX presvedcuje, ze to v pohode zvladne i rychleji.

V pondeli jde na prvni servis a pak prijdou delsi vylety.

pitrosik71
pitrosik71 napsal 03.07.21 v 21:14 10b.

JardaBar
JardaBar napsal 01.07.21 v 21:39

Jedna vlaštovka jaro nedělá. Může to být smůla. Nevypadá to na nějaký hromadný problém. No uvidíš.
Jinak Africa bude mnohem větší, silnější a těžší stroj. Dost neporovnatelný s NCčkem.

PZR
PZR napsal 01.07.21 v 20:16

V Auto Jarov koupeno, protoze ji mely skladem snad jako jedini v Praze. Pred tim zrusena objednavka v K2 moto kde mela byt k dodani v prvni polovine cervence. Jinak servisak pri telefonicke konzultaci take nevedel co to muze byt. Ale jel sem na servis do Honda RT Lety, ktery ma dobrou dostupnost na servis a je schopen to udelat na pockani. Bohuzel jsem tech zbyvajicich 8 km uz nedojel.Ted je to v Honda RT. Ale cim dal tim vic premyslim, ze az se vrati ze servisu tak pujde do sveta. Honda me strasne zklamala. Koupis novou motorku a jde do kopru po 1000 km.

JardaBar
JardaBar napsal 01.07.21 v 19:51 10b.

"... zitra si v servisu vyzvednu Africu ... Jen skoda, ze je to manual."
Aspoň to bude spolehlivé! Čím míň elektroniky, tím lépe.

NCčko ale pěkné, zase bude šlapat. Jen k tomu Jarovu bych moc důvěry neměl.

Motofun
Motofun napsal 30.06.21 v 14:43

Myschan: Uprimne, naozaj neviem, ci je lepsie pri dlhom stati zaradit neutral alebo nie (a co je vlastne dlhe statie), lebo vsade citam rozne informacie a nazory.
S dvojspojkou je to velmi komplikovane - ked som si pozeral princip jej fungovania, tak to vypada, ze jedna spojka je vzdy v stave ako keby si ju drzal, takze v podstate pocas celej jazdy drzis jednu spojku. Alebo sa mylim?