Kawasaki ER 6N (2007)

Vlastník littlebiker
Vloženo 16.5.2021
Aktualizováno 16.5.2021

Vloženo: 08.03.2024, Uskutečněno: 08.03.2024, Stav tachometru: 44000 km, Zhlédnuto: 137x

Nastal čas kontroly ventilových vůlí.
Po pokusech najít někoho, kdo by mi s kontrolou ventilových vůlí pomohl a já mu mohl aspoň koukat pod ruce, to dopadlo tak, že jsem je dělal sám. A klasicky k tomu přibyla spousta dalších věcí.

Ventilové vůle se povedlo zkontrolovat a podložky vyměnit. Nyní jsou vůle pěkně u horní hranice tolerance. Vyčistil jsem celý filtrbox, víko vaček, přefuk klikovky, vyměnil svíčky i vzduchový filtr. Vyměnila se brzdová kapalina.

Když už bylo tolik kapot dole a já se dva týdny musel díval na tu promáčklou nádrž, rozhodl jsem se udělat konečně i něco se vzhledem. Po hrubém spočtení ceny za originální metalickou oranžovou jsem zamáčkl slzu, sebral odvahu, objednal wrapovací folii a dal se tmelit a brousit.

Saturován spoustou videí s návody na polepování jsem začal od nejjednodušších dílů a nádrž si nechával až naposled. Nebudu se tu chválit jaký jsem pašák, na fotkách vypadá výsledek velmi dobře, ale při bližším pohledu je tam nedokonalostí dost a dost. Tři díly kapoty jsem lepil kompletně znovu a jeden opravoval. Opravdu smekám před umem všech wraperů, není to vůbec jednoduché.
Ještě se rozhoduju, jestli polepím i klín pod motorem, folie na něj ještě zbyla.

Za povšimnutí stojí rozdíly mezi lakem a folií. Folie nikdy nebude mít takovou hloubku jako lak. A u laku jsem nikdy neviděl vytvářet takové rozdíly mezi osvětlenou a zastíněnou plochou.

To by tak bylo všechno, už se těším za řídítka. Pěknou sezonu všem

Glor (2) napsal 08.03.2024 v 16:52+2

Rozhodně je to krok kupředu a z padené motorky "dobré pro začátečníka" je zase plnohodnotný stroj

• Prvních tisíc kilometrů

Sžíváme se a je to fajn :-) Jak jsem slíbil, tak jsem udělal. Hned při první projížďce došlo k výměně oleje a olejového filtru. Při nějakých šesti stech kilometrech se znovu vyčistil a namazal řetěz. Dokoupil jsem něj

Vloženo: 12.07.2021
    Uskutečněno: 12.07.2021