Kawasaki ER 6N (2007)

Vlastník littlebiker
Vloženo 16.5.2021
Aktualizováno 16.5.2021

Prvních tisíc kilometrů

Vloženo: 12.07.2021, Uskutečněno: 12.07.2021, Stav tachometru: 38000 km, Zhlédnuto: 14x

Sžíváme se a je to fajn
Jak jsem slíbil, tak jsem udělal. Hned při první projížďce došlo k výměně oleje a olejového filtru. Při nějakých šesti stech kilometrech se znovu vyčistil a namazal řetěz. Dokoupil jsem nějaké drobnosti jako malý měřák tlaku v pneumatikách. Novou sadu na opravu defektu bezdušových pneumatik a bombičky na nafoukání byla docela maturita schovat pod sedlo, ale všechno je tam.
Pro sebe jsem si pořídil nepromok, kvalitní páteřák do kožené bundy (místo toho originálního karimatkoidního typu) a dále předplatné časopisu Motocykl, abych měl co číst, až si na čtení někdy udělám čas
No a dneska jsem pokořil první tisícovku
Musím říct, že je to opravdu krásný koníček. Snažím si užívat pocit a vštípit si ho na dlouho, že jsem si motorkou splnil sen. Že je to moc fajn a člověk by si měl plnit sny, je to skvělé :)
Plánuji se přihlásit na motoškolu. Tu, na kterou se chodí až s řidičákem a vlastní motorkou. Aby na mě někdo od fochu půl dne civěl a imaginárně mě mlátil rákoskou přes prsty abych se nějaké ty zlozvyky snažil odnaučit už v zárodku.
Zatím jsem ale ve fázi, kdy na mašině půl dne prostě nevydržím. První stovka kilometrů se dá, ale po dvou hodinách už se meziplyny špatně trefují, soustředění je horší. Ruce nejsou zvyklé, prdel to neusedí, horko se těžko snáší. S tím horkem se pak obtížně vyjíždí nějak často, ale snažím se aspoň jednou, dvakrát do týdne. Aspoň na hodinku večer.
Tak kolama dolů, kamarádi

• Zimní kutlochování

Nastal čas kontroly ventilových vůlí. Po pokusech najít někoho, kdo by mi s kontrolou ventilových vůlí pomohl a já mu mohl aspoň koukat pod ruce, to dopadlo tak, že jsem je dělal sám. A klasicky k tomu přibyla spousta d

Typ: Údržba
    Vloženo: 08.03.2024