Yamaha Tracer 7 / 700 (2018)

Vlastník Kami
Vloženo 3.5.2021
Aktualizováno 7.6.2021

Hezká, hravá a ovladatelná holka.

Suzuki DL 650 V-Strom: V-strom mi nepadl tak dobře do ruky. Nedosáhl jsem na zem oběma nohama naplocho, jen špičky. Byl těžší a v malých rychlostech težkopádnější. Možná za težkopádnost mohla horší přední guma, nevím.

První dojmy - V modré barvě je to krásná motorka. Posez - dosáhnu na zem a není těžká, je mi akorát. První rozjezd, značí dobrou ovladatelnost v malých rychlostech. První projetí potvrzuje příjemnou ovladatelnost. Motor má solidní zátah a s laďákem to není vysavač.

Původně jsem hledal ke stávající motorce Yamaha FZS 600 Fazer nějaký cestovnější doplněk. Něco v podobné váhové a objemové kategorii.

Výběr jsem zúžil na Suzuki V-Strom 650 a Tracera 700 a hledal v okolí a oba projel.

Rozum se klonil více k cestovnějšímu Stromovi, ale srdíčko táhlo spíše ke stájové Yamaze. Tracer se mi líbil už od svého představení.
Nakonec jsem zůstal věrný značce a vyhrál Tracer.

První dojmy:
V modré barvě je to krásná motorka.
Posez, dosáhnu na zem a není těžká, je mi akorát.
První rozjezd, značí dobrou ovladatelnost v malých rychlostech.
První projetí se potvrzuje příjemnou ovladatelnost. Motor má solidní zátah a s laďákem to není vysavač.

Po krátké zkušební jízdě jsem nebyl úplně přesvědčen, že je to, co hledám. Ale cestu od prodejce asi 60 km jsem si s Tracerem hodně užil, hlavně ovladatelnost a jízdní vlastnosti. Pocitově to jede míň, než je skutečnost
Mám najeto asi 200 km a vypadá to, že budeme kamarádi.

Srovnání s V-strom z mého krátkého vyzkoušení.
V-strom mi nepadl tak dobře do ruky. Nedosáhl jsem na zem oběma nohama naplocho, jen špičky. Byl těžší a v malých rychlostech težkopádnější. Možná za težkopádnost mohla horší přední guma, nevím. Motor mi přišel u Stroma trochu jemnější. Podvozek Stroma je asi komfortnější. Ženě se dozadu blbě nastupvalo.
Primárně bude Strom asi na cesty lepší, ale rozhodla lehká ovladatelnost, vzhled a Yamaha je pro mě prostě srdcovka.
Žena si vzadu taky nestěžuje.

6/2021
Květnové počasí moc nepřálo motorkám, přesto mám na Tracerovi najeto přes 800 km.
Nějaká negativa? Ano jsou.
Přepínač blinkrů. Je nějakej menší. Někdy se mi stane, že ho nenahmatám správně napoprvé. Snad si to umístění časem zažiju. Tlačítko klaksonu je taky jinde, než jsem zvyklý.

Prostor pod sedlem. Byl jsem z Fazera zvyklý na další menší kufr pod sedlem. U Tracera se pod sedlo vejde lékárna, mini nářadí, pod boční plasty bezpečnostní vesty a to je vše.

Displej. Je přehledný, ale ukazatel otáček by se mi líbil klasičtější a s většími číslicemi. Přepínání hodnot na displeji. Vím, že se šetří, ale už kvůli bezpečnosti by mohl být na řídítkách.

Chybějící hlavní stojan (lze dokoupit). Mazání řetězu je děs.

Pozitiva.
Stále se mi líbí ta lehkost řízení a ovladatelnost. Podvozek, ač bez většího nastavení, mě překvapuje, jak je výborný. Uvolněný posez. Motor klidný i divoký (v rámci obsahu) jak zrovna potřebujete. Překvapivá spotřeba. Dle palubního PC 4,4 l, spočítáno plná/plná 4,1 l.
Spolujezdec taktéž nemá výhrady ke komfortu.
Takže zatím spokojenost a Tracer mě baví.

jawatar
jawatar napsal 06.12.21 v 10:04 10b.

Moc krásná+zábavná!

Kami
Kami napsal 07.06.21 v 21:12

6/2021

Paulano
Paulano napsal 10.05.21 v 15:11 10b.

Ta modrá jí sekne a pěkný stroj!

vena-x
vena-x napsal 04.05.21 v 10:00 10b.

Krása, pro nás '"malýho" vzrůstu je to pecka!

Martin1980
Martin1980 napsal 04.05.21 v 08:22 10b.

Ať slouží. za 10b