Yamaha Tracer 7 / 700 (2017)

Vlastník yao_ming
Vloženo 21.11.2017
Aktualizováno 19.5.2020

Moje celkově čtvrtá motorka. Po krátké epizodě s MT-07, jsem ji prostě musel vyměnit.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Nová Paka)

Yamaha MT-07: Tu sem nakonec i měl od 07/2016 do 06/2017.
Kawasaki Versys 650: To jsem ještě uvažoval o ojetině. Jedna \"krásná\" venku parkovaná italka mě nakonec odradila a ani jsem se na ní neprojel.

První dojmy - První dojmy? Konečně motorka jakou sem typově chtěl. Nejprve první prdlání na babetě. Potom předlouhých 10 let s ČZ 180/487.4. Nakonec sem se rozkejval a našetřil na velkou motorku. Tou byla nakonec MT-07 kupovaná v Ostravě. Když sem psal na velkou, no při výšce 193 cm moc velká nebyla. Potom jsem se projel na Traceru 700 na jarní testovačce a to sem něměl dělat...

Doplňky na motorce - Velké origo plexy a ten kufr co dávali k motorce. V plánu mám držáky na kufry GIVI V35N. Kufry mi zbyly po mt-07 naháči.
2018 - instalace zásuvky a držáku bočních kufrů.
2019 - v plánu jsou vyhřívané rukojeti

2019: vyhřívané rukojeti nepořízeny, koupil sem teplý rukavice. :D
Potom sem koupil nové plexy s deflektorem (PUIG, vyšší sem nenašel) a hrazdu (GIVI) na uchycení navigace/telefonu a kryt chladiče z Alíka (bylo nutno trochu "fixnout" aby to pasovalo :D )

Silniční enduro, jak si ho představuju. Snad i pohodlné na delší vzdálenosti. Zatím sem jel na servis do Nové Paky a už to nikdy neudělám. Zbytečně daleko. Nakonec jsem neměl moc času na ní jezdit. Takže sem najel od června asi jen 2800 km. Teď už je uložená k zimnímu spánku. Příští rok snad už konečně někam na motodovolenou.

2018:
Jedna z prvních jarních vyjížděk vedla do servisu v Ostravě kam sem jel neuvážlivě někdy v dubnu při asi 10 stupních celsia jsem lehce vykosnul. Nechal jsem nainstalovat zásuvku na dobíjení. Při cestě zpátky už bylo naštěstí trochu teplej. Další vyjížďka byla do Jeseníku. Jel sem s kamarády (Bandit 1200) a pěkně mě potahali a motorka se aspoň protáhla po zimě. V dubnu proběhla instalace zadního lešení GIVI na kufry V35 od téhož výrobce. Další z větších výletů a testování lešení s kufry byl na sraz eurobike fest na Mušově. Počasí nakonec vyšlo pěkné. V červnu jsem měl celkem napilno, tak sem toho moc nenajel.
V červenci následovala konečně první motodovolená s přítelkyni (Fazer 600). Poměrně dlouho jsme vymýšleli kam pojedeme až nakonec zvítězilo týdenní courání po České republice a Rakousku. Denní porce kilometrů byly spíše výletové. Koneckonců ani první den jsme toho moc neujeli. Cesta z Olomouce ke kamarádovi na návštěvu a k jinému na večírek. Vše v oblasti Konice. Další den byl ovšem velmi náročný - cílem byla Třebíč a potom do kempu v Telči. Opět celkem malá denní porce kilometru avšak náročnost tkvěla v asi 10-15 objížďkách . V pondělí den jsme zaveleli směr jih. Ráno opět objížďková patálie, ale nakonec jsme se do Rakouska dostali. Tam jsme přes Zwettl měli cil v Pochlarnu u Dunaje. V úterý oklikou přes Konigsweissen a Pregarten do Linze ke kamarádovi.
Toho jsme vyzvedli a jeli se projet přes kopce do Bad Leonfelden a zpět po státovce.

Ve středu jsme jeli opět oklikou pouze na Lipno a ve čtvrtek do Českého Krumlova, odkud jsme se poslední den vydali zpět k domovu.
Pote jsme vykonali už jen menší vyjížďky okolo komína až nakonec závěr sezóny 2.11. Dotankováno a uloženo k zimnímu spánku. Stav tacho 6600 km.

2019: pěkná sezóna, najeto 8200 km, nej výlet byl na Pastviny na víkend do chatky. Za TOP trip považuju asi cestu na MotoGP do Rakouska.

cestou na pravém břehu Dunaje

jakožto traťový komisař jsem měl trochu jiné místo na trati

2020: první km, servis + nové gumy Pilot Road 5. Na původních PR 4 jsem najel cca 15k km takže nový model stejného typu byla jasná volba.

olin72
olin72 napsal 18.01.22 v 17:37 10b.

Můžu se zeptat, jestli máte zkušenost i s jízdou ve dvou??
Líbí se mi a chtěl bych ji koupit, ale jezdíme s manželkou a tak nevím jestli není slabá.

Ales600
Ales600 napsal 25.01.19 v 13:41 10b.

Pěkný malý kolega ať slouží a přeji spoustu pohodových km

dekel
dekel napsal 23.01.19 v 09:26 10b.

JINVOKY
JINVOKY napsal 05.01.18 v 19:53 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 21.11.17 v 22:26 10b.