Yamaha TMAX (2001)

Vlastník Kočičinka
Vloženo 13.4.2021
Aktualizováno 19.1.2023

Výkonný obr, láká provádět neplechu, výborně sedí na silnici, je ovšem třeba mít pevnou ruku.

Motorka koupena od Dovoz Itálie

První dojmy - Mi trochu nesedí, občas mě baví, občas štve, občas dovádíme, občas se neshodnem. První jízda skončila parkingem na mé levé noze, holt parkovat na štěrku v cuklích na radu ,, zkušenějšího" mě stálo měsíc s fialovou nohou, naštěstí nezlomenou !

Motorku bych doporučil pro - Doporučila bych těm co chtějí pohodlí a komfortní jízdu. Je spíše pro menší postavy, dvoumetrový dlouhán bude mit problém poskládat nohy pod řidítka. Pokud někdo chce s tím, že se na dospělou motorku necítí, doporučuji vyberte něco jiného. Tohle dospělá moto je, jen neřadíte. Má slušnou váhu a neskutečný odpich z místa. Není to žádné tintitko na hraní (úhel pohledu, každá moto je hračka).

Doplňky na motorce - Výfuk Aroow, vyhřívané rukojeti Oxford, plexi

Průměrná spotřeba - 3.61333 l/100km

Parkuju standardně občas se přitom překlopím, za pět let asi šestkrát, třikrát z toho loni, nutno podotknout že to zvládl položit i zkušený..., holt někdy stačí prudčeji zabrzdit a stočit řidítka a zbytek vykoná gravitace, setrvačnost a blbé kecy k tomu.
Potřebovala bych více jezdit s rozumným doprovodem který rád učí a nekafrá u pomalé jízdy, myslím že to přijde časem... Prý se pomalu lepším...
Dá se s ní i v terénu, já si netroufám, na silnici je diblík k neutahaní, brzdy trošku jedovaté, spolehlivé. Pohodlné sedlo s místem i pro většího spolujezdce, nevozím, mám dost práce se sebou.

Prostě beru to s nadhledem a pro zábavu.
Držím se hesla: kam nevidím, neřitím se, raději o vteřinu pomaleji než být o vteřinu rychleji na krchově.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 11.11.23 v 15:01 10b.

Fakt klikařka. Loni mi drátovali nohu při chybě na parkovišti, odnesl jsem si to tříštivou zlomeninou nártu. Stačilo zapomenout na vřískouna na zadním kotouči a nemít zapnutý alarm. Tak dál už jen samé dobré zkušenosti. Vždycky dobře dojeď. Jamážka vypadá pěkně.

r13
r13 napsal 18.09.22 v 09:02

r13
r13 napsal 18.09.22 v 08:57 10b.

Guga
Guga napsal 20.06.22 v 06:08 10b.

Jen tak a ať dělá radost

Romeo1976
Romeo1976 napsal 10.06.21 v 15:20 10b.