Yamaha Tracer 9 / 900 (2020)

Vlastník georgemane
Vloženo 25.2.2021
Aktualizováno 25.2.2021

Pro mě to snad bude ideální prostředek pro cestování a objevování nových míst.

Motorka koupena od FIRMA:2M Power (Ostrava - Třebovice)

Yamaha Tracer 700: rozhodoval jsem se mezi nižší váhou, pro mě lépe zvladatelnou (Tracer 700) a lepší výbavou (Tracer 900). Poté, co jsem si obě motorky \"osahal\" u prodejce v showroomu nakonec vyhrála devítistovka.

První dojmy - Zatím nemohu moc hodnotit, mám za sebou pouze jednu 90-ti kilometrovou seznamovací vyjížďku. Pocity z motorky porovnávám se svou předchozí Hondou CB 500X. Takže hned z úvodní jízdy je patrný vyšší výkon, na plynu je to markantní rozdíl, ale strach to nenahání, je to příjemné zjištění, že ho tam mám. Zdá se, že na delších cestách bude i pohodlnější. Pro mě osobně je znát vyšší váha a i jiný posez na motorce - nohy jsou více pod tělem a sedím více nakloněný do řidítek. Ne o moc, ale je to znát. Ještě si budu nějakou dobu zvykat, ale vypadá to, že si budeme rozumět. Výměny motorky rozhodně nelituju.

Doplňky na motorce - Vše, co nabízí verze GT, plus horní 52 l kufr.

Na bližší recenzi je ještě brzy, nemám na základě čeho bych ji hodnotil. Z prvních postřehů dávám za pravdu ostatním recenzím, že na plynu je o dost živější, proto je třeba být o dost opatrnější. Úplně nesouhlasím s hodnocením ostatních, že to není motorka pro začátečníky. I začátečník to může mít v hlavě srovnané, jezdit opatrně a na motorce se v pohodě naučit. Po první jízdě mám průměrnou spotřebu 4,3 l/100 km. Je to o litr víc než u mé dřívější Hondy, ale jestli to tak zůstane, tak budu spokojený. Mám výbavu GT - postřeh k bočním kufrům. Mají objem 22 l, já bych přivítal tak o 10 l víc na každý kufr, uvidím, jak se pobalím, až pojedu někam dál.

Cirrus
Cirrus napsal 01.05.21 v 16:18 10b.

Skvělá volba.. Taky ji mám. I hondu cb500x.. Ať slouží

marin35
marin35 napsal 04.03.21 v 20:56 10b.

Ať slouží, parádní design

findejs1310
findejs1310 napsal 04.03.21 v 18:56 10b.

Krasavica

dekel
dekel napsal 04.03.21 v 18:13 10b.

dobrá voľba

kartys
kartys napsal 04.03.21 v 11:52 10b.

Super volba mam ji taky zabavna motorka a hodne rychla