Suzuki GS 500E (1995)

Vlastník 4evertessie
Vloženo 8.2.2021
Aktualizováno 13.2.2021

I přes její vysoký věk se na ní velice dobře jezdí a hezky se s ní manipuluje. Pro začátečníky je ideální.

Kawasaki ER 5: špatná manipulace s řídítky, nebyla jsem si na ni vůbec jistá
Ducati Monster 600: drahá, podle okolí se do ní musí více investovat

První dojmy - Sedla jsem si na ní a poznala jsem ihned, že je to ten pravý stroj. Motorka mi ihned padla do ruky, ale po delším ježdění nám začal kapat olej z motoru a museli jsme ji dát na generálku, bohužel. Jelikož jsem začátečnice byla to pro mě skvělá volba a jsem ráda, že ji mám.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky a nejlépe pro ženy

Doplňky na motorce - spojková a brzdová páčka, blinkry, zrcátka, samolepky na kolech

Vybírala jsem si mezi Ducati Monster 600 a Kawasaki ER 5. Nakonec jsem se tedy rozhodla pro svou Suzuki GS 500E, nejen kvůli její ceně, ale i pro pozitivní hodnocení všude na internetu.
Najela jsem na ní pár kilometrů a sjela jsem i Dubou 3x a jsem s ní velice spokojená. Po generálce to bude zajisté ještě lepší, ale musím opatrně, jelikož mám nové gumy :D. S plnou generálkou jsme s přítelem nepočítali, jelikož pán tvrdil, že je v pořádku, ale opak byl pravdou... Oprava nás stála přes 20.000,- KČ, tak doufám, že motorka hodně dlouho vydrží, i přes její vysoký věk (1995).

Spotřeba je minimální, takže doporučuji! Tento rok s ní pojedu první sezónu, jelikož jsme motorku pořídili v minulém roce 2020 v září.
Motorce nevadí špatné silnice, což je v ČR běžné :D, takže je ideální pro naše silnice jako dělaná. Nejlépe se cítí ve městě a i v zatáčkách, Dubou s ní sjedete bez problému.

Hezky se na ní cestuje, ale jelikož je to starší model, tak ze sedátka mě bolí zadek. Takže s přestávkami se cesta (jakákoliv dlouhá) dá zvládnout. Minulý majitel na ní, ale dlouhé cesty jezdil a nestěžoval si (tedy jeho manželka, která na ní jezdila). Prodali mi jí, jelikož na ní moc nedosáhla (výškově byla menší než já). Měřím 167 cm a dosáhnu nohama až na zem. S výškou tedy není problém.

Motorku doporučuji nezkušeným řidičům/řidičkám a začátečníkům. Motorka vás nezklame a hodně vám odpustí. Motorka není zbrklá a necuká. Není to žádný ďábel jako třeba Yamaha r6, ale i přes to také jede celkem rychle..na holku samozřejmě.

Určitě si udělám rozšíření z A2 na A a koupím si za nějakou dobu silnější stroj.

4evertessie
4evertessie napsal 13.02.21 v 11:56

Děkuji za komentáře! Už se těším na sezónu!

MONIKA2
MONIKA2 napsal 13.02.21 v 08:05 10b.

Ať ti dělá radost ???

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 11.02.21 v 19:50 10b.

To je dobrá motorka. Vzpomínám si, že jsem z ní sedal na zadek, když jsme měli Třiapůly a kamarád se vozil na tomhle. Měl jsem možnost se na ní vozit a souhlasím, že je krásně ovladatelná. Do zatáčky jde sama, bez práce. Ať Ti dělá radost

Maršo
Maršo napsal 10.02.21 v 21:55 10b.

slon
slon napsal 10.02.21 v 20:45 10b.