Honda VF 750C (1987)

Vlastník Andyone
Vloženo 26.12.2020
Aktualizováno 26.12.2020

Honda Supermagna vf750c, bába která stále nemá dost.

První dojmy - Když jsem ji kupoval tak to byla nejspíš láska na první pohled. Líbil se mi vzhled motoru, krásné 4 výfuky, plastové díly (žábry) zkrátka na mě ihned udělala dojem a až potom jsem zjišťoval co je to zač.

Motorku bych doporučil pro - Je to stroj na pohodičku, nikam nespěchat. Jendou za týden projed a leštit. Jako druhý stroj.

Doplňky na motorce - Vůbec, jedině originál.

Supermagna
Byla s holandskými papíry, ale před tím američnaka.
Už na ní mám cca 4000 km.
Nemám moc s čím srovnávat, ale výkon... no žádný závodník to není. Jel jsem na ní 180 a jela by víc, ale není to moc příjemné a určitě ne provozní rychlost a přeci jen je to babička. Takže ideálně 110km/h.
Jízdní vlastnosti ... cruiser... na nic :D ale když jsem jí naložil v serpentinách na Dubí tak se drží až překvapila. Příjemně měkký podvozek ale v zatáčkách když za ní vemu tak se kroutí, že to poznám i já. Už jsem si na to zvyknul. Otáčky minimálně 2500 ideálně 3 - 5 000. Brzdy v předu jednokotouč... nic moc, ale je to o zvyku :D už zmodral kotouč :D Chtěl bych to odvzdušnit, ale ty šrouby utrhnu jako polovinu šroubů na které jsem šáhnul. Zatím na to nemám náladu. Vidlice ve výborném stavu na takovou babičku. v zádu začal bouchat tlumič a to bude důvod proč se občas tak kroutí prdel.
Pro jízdu ve dvou to není, má moc měkký podvozek. Ani jsem to nezkoušel a je dost malá.
Úložný prostor má pod jednou žábrou :D to mě dost překvapilo, je to tak akorát na lékárničku. Pod sedlem místo žádné není.
Spotřeba normální výlet cca 6 až 6,5l
Ihned po koupi jsem lakoval zadní blatník - byl prošoupaný od kožené brašny kterou tam měl předešlý majitel. Lak přední blatník a klín, vše opískované od kamínků. Dělaný olej v motoru a kardanu, chladící kapalina, prasknul výfuk pod motorkou v místě kde se spojuje pravá a levá strana výfuků. Začal jsem ihned hledat výfuk a marně, bez šance. Budu muset nechat vyrobit repliku!! žádné laďáky, ten originál je perfektní. Ocenil bych kdyby byl výfuk "trochu" hlasitější. A na závěr jsem po zimě nemohl zařadit protože totálně zaoxidoval spojkový váleček u páčky tak i hlavní spojkový válec. Nový není, takže jsem čistil a leštil, odvzudušnil a podařilo se. Vydrželo to celou sezonu cca 3000 a teď by to chtělo zas. Sehnal jsem jen v podobném stavu na ebay. 2x se mi stalo že po ostřejší jízde na semaforech začala téct voda. Dost mě to vyděsilo, zjistil jsem že nefunguje čislo teploty vody a možná i termostat. Uvidíme...
Jak už jsem zmiňoval má měkký podvozek takže je pohodlná, na to jak je malá a nízká tak je dost těžká asi 240kg což je znát jen při manipulaci, na druhou stranu má sedlo tak nízko že to zas tak těžké není. Jel jsem na ní nejdelší trasu cca 450 km a bez problému, je na ní i celkem zábava. Ale bohužel vzhledem ke svému stáří není na každodenní ježdění, protože na ní nejsou díly. To určitě neznamená že by na ní nebyl spoleh.

brebent
brebent napsal 30.12.23 v 08:24 10b.

Je to nadherny stroj, dily jsou, staci hledat :). Resil jsem stejne Problemy. Kuli prehrivani jsem dal cidlo ventilatoru na 85C a od te doby zadny problem :) vetrak sem tam toci, ale uchladi to. Da se sehnt I kapali a s vyssim stupnem varu. Pistek/pumpicku na spojce jsem taky menil, myslim ze z Wemoto. Thermostat jsem taky musel repasovat, byl zaseklej. Preju stastne kilometry. Ja mnenil, protoze uz me nebavilo svaret stupackou v kazde zatacce o asfalt. Mit vic mista, klidne si ji jako 2. Moto taky necham. Do budoucna stoupne 100% na cene.

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 17.10.23 v 18:27 10b.

Krásny stav, krásna mašina

pkkaca
pkkaca napsal 26.12.20 v 23:31 10b.

Super mašina a pěkný popis Ať dělá jen radost