Suzuki GSF 650S Bandit (2009)

Vlastník Petods
Vloženo 27.9.2020
Aktualizováno 1.10.2020

Moja prvá motorka, nie najsilnejšia, ale postačuje.

Motorka koupena od MM Dobrucký Sobotište

Yamaha FZ6 Fazer S2: Nenašiel som žiadnu vhodnú.
Suzuki GSF 1200S Bandit: Prišla mi na prvú motorku dosť silná.
Honda VFR 800: Na fórach som našiel veľa problémov s motorom.

První dojmy - Vzhľadom na to, že som sa bol na nej odviesť ako naprvej motorke s kamarátom, lebo som nemal vodičák, bol som ako spolujazdec, tak mi pripadala ako silná raketa.

Motorku bych doporučil pro - Motorku by som odporučil začiatočníkom, aj ženám. Manželka nemá s váhou motorky veľké problémy.

Doplňky na motorce - Výfuk je vymenený za značku storm, zvuk to teda moc nezmenilo, ale vzhlad určite.

Takže, po tom ako som ju kúpil, tak mi ešte 2 mesiace stála v garáži, hneď som tam dal vymeniť gumy, filter, olej výfuk (ten originál mi prišiel otras). Po absolvovaní kurzu skupiny A, sme išli za 3 dni na dovolenku na Oravu, samozrejme som si deň na to zaplatil 26e aby som mal vodičák do 2 dní. O 10:00 sa malo vyrážať počasie zamračené, občasný dážď. Od 9:00 som bol oblečený nachystaný na motorku a čakal som na sms, že si môžem dôjsť preň. Manželka ma presviedčala že je zle počasie a vraj mám ísť snimi autom, odolal som, 9:45 prišla sms, tak som vyrazil aj s motorkou preň. Z mesta Trenčín som vošiel hneď na dialnicu. Zo začiatku bola cesta suchá, pomaly zo 120km/h som ani nevedel a išiel som skoro po Žilinu cca 160km/h, musel som byť zaľahnutý, plexi mi plní funkciu tak do 120km/h, potom už je to nepríjemné, bude to aj mojou 190cm výškou, ale nevadí mi to. Tam to bolo super, urobil som pár výletov aj s manželkou. Cestou naspäť som po diaľnici, za krásneho počasia prekonal hranicu 200km/h. Doteraz som za cca mesiac spravil +- 1000km. Zo začiatku sa mi v zákrutách stavalo, že mi šmyklo predné koleso, potom som zistil s youtube - dokument sa vola BIBLE ZATÁČENÍ, je to s titulkami, že v zákrute vždy zavrem plyn čím prenesiem váhu na predné koleso. Dokument mi veľa dal. S motorkou som celkovo spokojný, v motorke sedím pekne, nič ma nebolí, okrem zadku, po dlhšej dobe cca 2hod. Otáčky držím stále min na 4000 a viac. Zo zaradeným stupňom nemám problém, naučil som sa že na 3 mi ide motorka pri 4000 ot. 50km/h potom už je jednoduché v obci vedieť či tam mám 2 alebo 4 a na 6-ku mi pri 5000ot ide moto 100km/h a to znamená že vyššie už nekopem . Motor sa mi po 1000km zdá stále dosť silný, vzhľadom na povolené rýchlosti, ktoré aj tak, samozrejme mimo obce, často prekonávam. S priateľkou som absolvoval zatiaľ tak 2hod. Výjazd, nesťažovala sa na nič.

Čadil
Čadil napsal 27.09.20 v 17:39 10b.

gratulace,přeju hodně km