Babetta 210 (1989)

Vlastník Gottfried
Vloženo 11.9.2020
Aktualizováno 11.9.2020

Slouží k mé spokojenosti už desítky let.

Motorka koupena od Mototechna Kollárovo

První dojmy - Tichá,klidná a pohodová jízda s možností rozhlížet se kolem sebe. Posed po těch letech už nic moc,ale pořád super projížďky.

Motorku bych doporučil pro - Toto už je veterán. Mladí to nechtějí, protože to jezdí pomalu a není to in.

Doplňky na motorce - Kromě brašen žádné doplňky na stroji nejsou.

Bábu jsem si koupil kvůli celkem dostupné ceně. Tehdy si je kupovali většinou Vietnamci a rozebrané je posílali do Vietnamu rodinám. Já si koupil jeden kousek v Kollárově, který byl určen pro Maďarský trh. Mám na ní štítek v Maďarštině.

Všechno na ní je super, jen ke spojce mám výhrady. Ten prosakující olej ze skříně přes o kroužek je opravdu hnus. Většinou mě vypekla když jsem byl dál než kolem komína ve městě.

Samozřejmě je Bábě nejlíp když je krásně a neprší. To je u nás na horách ne moc často, ale když se vyvede počasí není nic lepšího než vyrazit ven do přírody.

Cestovat se dá docela dobře. Mám po bocích tašky kam toho vejde opravdu hodně. Potřeba jsou ale i časté zastávky z důvodu horšího posezení. Spíš je to ale kvůli mé váze. Už mi není třicet a za ty roky se nějaká kila nasbírala.

kunar
kunar napsal 10.10.20 v 19:26 10b.

Krásná

rosinytw
rosinytw napsal 18.09.20 v 21:27 8b.

Skvělé Pořídit si Babetu a pak ji vrznout na Motorkáře, tak to chce mít osobitý charakter.
Kdysi jsem vystřídal několik moto Jawa 21 Pionýr, tak mě láká si zase nějakého mazlíka pořídit. Jenže ouha, ono je to jaksi dražží záležitost. V 15 letech jsem si jednoho koupil za pětistovku a teď za to chtějí 50 tisíc! Že jsem si ho tenkrát nenechal

Targus
Targus napsal 18.09.20 v 09:16 10b.

Máš ji opravdu hezkou.

A navíc máš při každém použití šanci na dobrodružství nečekaných oprav a romantiku tlačení.

Takovou životní šanci ti žádný čtyřtakt nikdy nenabídne!!!

Myschan
Myschan napsal 14.09.20 v 14:15 10b.

Ať Ti slouží. A mimochodem, znám mlaďocha, co na Babettě jezdí a doslova ji miluje

hruso25
hruso25 napsal 12.09.20 v 12:48 10b.

Babetta je kult. Babettu nemôže mať hoci kto. Musí to byť rozvážný, zocelený a so životom vysporiadnaný motorkar. Viem čo píšem, zopár týchto strojov mi už prešli pod zadkom, rukami. Obdívujem nadšemcov, ktorí na tychto strojoch dali napr. Severny polárny kruh, alebo Chorvatsko, lebo Babetta rozhoduje či sa na nej povozíš, alebo nie. Náhradne diely su značky DD v preklade Dorob Doma. Lebo skoro nič nepasuje.
Teraz vážne. Babetty sú skvele stroje, za predpokladu, ze nemajú svoje dni. Človek si s nimi užije srandy a pekné rýchle komínovky.
Prajem ti nech ti slúži bez porúch a hlavne pozor na prekracovanie max. povolenych rýchlosti.