Ducati Monster 821 (2017)

Vlastník froggz
Vloženo 8.6.2020
Aktualizováno 15.7.2021

Čmelák, co zaujme vzhledem, brumláním, vrčením, no prostě vším co ta motorka dělá.

První dojmy - Ten kdo jezdil někdy na zkroceném koni a následně zkusil koně divokého co dostal sedlo asi tuší oč tu běží. Motorka je úžasná Italka plná energie a potřeby vést "italskou domácnost". Temperamentní a nezkrotná jak španělská děvče.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo se chce na motorce bavit a má dostatek zkušeností na zvládnutí bestie.

Doplňky na motorce - Throttle Spacer Kits, podkova pro tankvak, padáky

Ducati je motorka, po které jsem tak dlouho koukal a koukal a pořád si říkal, ne nemůžu si koupit motorku co bude více v servisu než jezdit jako jedinou, jak bych si pak nadával cestou MHD do práce, naštěstí mě osvítila spásná myšlenka dvou motorek a teď už si můžu dovolit mít jednu motorku na kterou se nemusím spolehnout.

Monstřice je opravdový ďábel, nevychovaná, ucukaná potvora, co nikomu nedá nic zadarmo a furt si chce hrát. Jsou to pojízdná kamna, na kterých rozhodně něchcete zkejsount v zácpě ve městě (ne ani projíždění kolonou moc nepomáhá). Ona kromě toho, že se pokouší u svého jezdce o kremaci zaživa navíc nemá ráda pomalé rychlosti a nízké otáčky a pokud si nedáváte pozor dá vám to docela sežrat, protože si chce prostě hrát. V zrcátkách toho samozřejmě není moc vidět.
Otáčky v okolí 4000 nejsou dobrý nápad, zachovávání konstantní rychlosti kolem těchto otáček rozhodně není dobrý nápad.

Ale ve chvíli kdy se člověk naučí s touhle kočandou pracovat, je to už jenom zábava, úsměv od ucha k uchu.
Když jí vezmete na volnou okresku tak si už jenom užíváte a vydržíte na ní sedět od rána do večera a pak přemýšlíte jestli v noci náhodou nevstanete a nepojedete se projet eště na chviličku. Je to motorka na zábavu, neskutečnou, úžasnou a návykovou.

Jediná věc co za mě je nutnost je "Throttle Spacer Kit" bez toho bylo ovládání o dost méně přívětivé. Sice nechápu tu cenu za kterou se prodává, ale ta změna co to provede je úžasná (vymezení vůle v plnové rukojeti pomocí dvou plastíků).

14.-16.8. větší výlet s Ducati (BMW je nemocná a u doktora zůstává déle než je zdrávo a musím z Monstříka udělat cesťák).
No rozhodně Monster není dobrá cestovní motorka. Boční držáky na kufry obchod nedodal a tak jsem musel koupit válec/vak na zadní sedadlo. No nedrželo to nic moc. Celých cca. 1000km jsem se s ním pral aby zůstal na sedadle spolujezdce a úplně mě nevrazil na nádrž. Ale zase se osvědčil jako skvělý blatník proti vodě (při předchozím nedopatření a jízdou ve vodě jsem měl asi tak po 10min mokré i trenky, jak mi Monstřík spokojeně hází vodu na záda a ta stéká dolů na sedlo a na mě.
Jinak Ducati obstála v dešti parádně. A v podstatě do teď jezdí bez větší závady (jediné co jsem řešilo, bylo že šlo špatně řadit 1-N-2, kde zádrhel byl v moc velkém tlaku oleje v převodovce).

RoSmi
RoSmi napsal 16.06.20 v 18:50 10b.

krasavice

Marty8
Marty8 napsal 08.06.20 v 23:53 10b.

Hmm pěkná Potvora, tak můžeme někdy vyrazit, sousede