Ducati Monster 821 (2015)

Vlastník Corum
Vloženo 2.3.2016
Aktualizováno 20.6.2018

Tak se konečně vracím do sedla. Dluoho jsem se rozmýšlel co vezmu a zda vůbec do něčeho půjdu. Nakonec touha jezdit zvítězila :)

Motorka koupena od FIRMA:MOTO ITALIA (Praha 4-Krč)

Kawasaki Z 1000: 4 vál
Ducati Hyperstrada 800: Monster je hezčí :)

První dojmy - Je to dvouvál a z ER6n jsem na něj zvyklý. Takže jsem zhruba věděl do čeho jdu. S tím, že 821 má větší výkon. A naháče jsou mi blíž u srdce takže a Ducati můj dávný sen :) Tedy následoval pohled na web. Zkouknutí aktuální nabídky a hurá pro ní :)

Motorku bych doporučil pro - Pro mě. Hrozně mi sluší a je prostě pro mě :)

Doplňky na motorce - Zatím nic, chystám krovku, držák SPZ a časem snad budou i Laďáčky.

Zatím najeto nic nemám, jelikož je venku ta bílá sračka. Takže jsme spolu najeli cca 5km. Motorka je akorát zajetá a je připravená na sezónu. Takže uvidíme co zde přibude za text :) Předpokládám, že to budu vést stejně jako u ER6n.
Jinak motorka brzdí, svítí, zrychluje, zatáčí, takže vše funguje jak má. Aby ne :)

Pokud vezmu zkušenosti z testování z Jara 2015, tak i tam jsem si jízdu velice užil a už od té doby věděl, že moje nastávající bude Ducati. Takže uvidíme, co nám sezóna 2016 přinese.

Jo a k prodejci. Není co vytknout. Max spokojený.

24.6.2016 - Tak už jsem nalítal nějaké ty kilometry navíc. Na motorku přidal krovku a během léta ještě někdy doplním držák SPZ (karbonový). Nalítáno mám tří tisíc kilometrů na okreskách jak Českých tak něco málo i Německých. Hlavně Kokořínsko, Slapy, Dubá, Česká Lípa a Karlovarsko.

Musím konstatovat že motorka je fakt velmi zábavná. Režim urban se hodí do deště, jinak lítám pouze na sport. Pokud vezu přítelkyni hodím Touring, ale jinak si s tím nijak nehraji. Na okruhu jsem zatím bohužel nebyl (ikdyž aspoň podívat jo, ale přítelkyně mi vysvětlila, že se mi jezdit nechce :) ), takže nemám zatím reálné srovnání oproti ER-6n, ale pokud budu brát klasické silnice, tak je to nesrovnatelný :)
Motorka sedí v zatáčkách jak přilepená a nerovnosti přejíždí úžasně. Kromě momentu, kdy jsem měl decentně sjeté pneušky a jel s tím na morku se mi nestalo, že by mě nepodržela.

Zatím nemám co víc dodat než jen to, že je to prostě úžasnej stroj a to jak po stránce technické, jízdní tak i pocitové a posluchové :) (termignoni teď začali dávat k novým strojům, ale na mě asi serou :D)

Tak zase příště!

Figi25
Figi25 napsal 06.10.16 v 11:01 10b.

Figi25
Figi25 napsal 06.10.16 v 11:00

Krásná, funkční, pohodlná, charakterní, co více si přát Ach jo. Už to taky potřebují vyměnit Přeji krátkou zimu

g60rr
g60rr napsal 05.10.16 v 20:54 10b.

molyna
molyna napsal 03.03.16 v 21:23

Corum
Corum napsal 03.03.16 v 21:12

PetraF - tak s tím počítám, že se uvidíme :)