Suzuki DL 650 V-Strom (2006)

Vlastník Kathedra
Vloženo 20.3.2020
Aktualizováno 27.5.2020

Již delší dobu jsem měl v plánu si pořídit něco trochu vhodnějšího na cestování. Ne, že by má X9 nebyla pohodlná, ale s tímhle bych mohl být třeba u Baltu nejméně o dvě hodiny dříve než jsem byl na tom Piaggiu...

Motorka koupena od Luky30 (Česká Lípa) - Maximální spokojenost

Honda NT 700V Deauville: Sice kardan, trochu lepší ochrana před nepřízní počasí, ale méně pohodlná jízdní pozice

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem již měl několikrát možnost si Stromka vyzkoušet i na delší cesty, nebylo pro mne nyní novinkou, jak je pohodlný a obratný. Rozhodně je mi velice příjemná pozice v sedle. Se štítkem v nejvyšší poloze je to docela dobré, ale možná by mohl být ještě o kousek výš.

Motorku bych doporučil pro - Určitě ne pro pozéry. Spíše pro pragmaticky smýšlející, kteří se ale zároveň nechtějí nudit. Ideální na pohodlné cestování či dojíždění do práce (mám to v zimě 30 a v létě 50 km).

Doplňky na motorce - Padáky, kufr Givi, kryty (blastry), kryt motoru, hlavní stojan, pohodlnější sedlo

Svou vlastní mám teprve jeden den a ujeto jen 70 km.
To ještě zdaleka nemá cenu něco hodnotit.
Vybral jsem si Stromka, protože mne zaujal už před několika lety. Někde jsem četl, že je to takové "GS pro chudé". Ale vzhledem k jeho velké oblibě je na něm určitě něco víc...

***

Po dvou projížďkách (cca 300 km) jsem nastavil pedál brzdy co nejníže to šlo (vzhledem k botám č. 48 nutnost!). Také se možná poohlédnu po delších zrcátkách, nebo aspoň po nástavcích. Sice za sebe vidím, ale pocitově jsou nějak nízko.
Pneu - mám obuté Avon Trailrider AV 53 a AV 54 a sedí opravdu pěkně. Možná o nich budu uvažovat i jako o dalších. Navíc se hodilo, že jsou "celoroční", protože jsem cestou potkal i trochu sněhu. Nakonec i drobně sněžilo a když jsem přijel domů, tak teploměr za oknem hlásil jen -1°C.

***

Dnes, v -9°C držely gumy stále pěkně. Tedy, bylo sucho, ano. Ale ani v tom mrazu jsem za cca 40 km necítil ani náznak, že by se jim chtělo někam stranou... Takže zatím je hodnotím fakt dobře.

Postupně přidám další informace.

***

Po dalších 2500 km musím říci, že jsem se svou volbou opravdu stále spokojen. Tedy musím čistit a mazat řetěz, to je otravné, ale jinak vše 0.K. Konečně jsem si zkusil i jízdu v silném dešti a také to jde (ale na X9 to v ochraně před deštěm prostě nemá...).
Pneu Avon v dešti - no, asi jsem párkrát cítil, že to trošku ujelo, ale ještě z toho nebudu vyvozovat konečné závěry.
Už mám přídavná LED světla, tak se je pokusím někdy ve volném čase přidělat. Ale nevím, jestli ten tak vzácný volný čas raději zase nakonec nevyužiju spíše k jízdě, než k montování...

Čadil
Čadil napsal 20.03.20 v 10:40 10b.

Seeker65
Seeker65 napsal 20.03.20 v 07:52 10b.

Palec nahoru a hodně spokojených kilometrů. Jinak jukni na https://www.motorkari.cz/tema/?t=138839, u mne při stejné výšce Givi Airflow a naprosto v pohodě. Chce to jenom si pohrát s nastavením výšky, léto a zima

Kathedra
Kathedra napsal 20.03.20 v 07:48

V tom článku to bylo myšleno tak, že nejžádanější cestovní enduro se GS a kdo na něj nemá, tak si pořídí tuto levnější alternativu... U mě je to také tak. Chtěl bych GS, ale nyní jsou ještě nutné jiné výdaje (avšak doufám, že jednou...) Teď se však již nemůžu dočkat každé volné chvíle! Díky.

Vlas2
Vlas2 napsal 20.03.20 v 07:13 10b.

Vypadá skvěle! Výraz "GS PRO CHUDÉ" je podle mě nesmysl. Každopádně přeju mnoho šťastných KM a krásných zážitků!!

Doyl
Doyl napsal 20.03.20 v 06:18 10b.

pěkný stroj