Honda XRV 650 Africa Twin (1988)

Vlastník hell22
Vloženo 1.3.2020
Aktualizováno 8.7.2021

africaaa !! 32 let stará kráska, máma všech dnešních adventure endur

Yamaha XTZ 750 SuperTenere: zatím jsem ji neviděl ve slušném stavu

První dojmy - Motorka má na svůj věk (32 let) nesmírně komfortně laděný podvozek. Ševelivý zvuk dvouválce je podmanivý. Perfektní na naše rozbité okresky !!

Motorku jsem si musel doslova ulovit, neboť pěkných afrik RD03 na silnici moc nejezdí. A tak po ročním shlížení inzercí se na mě po 400 kilometrovém výletu do Plzně usmála spoza ušmudlané stodoly tahle kráska. Nejzajímavější je, že ačkoliv motorka má nalítáno bezmála 76 000 km, tak jezdí jak za mlada. Je i po 32 letech provozu nezbastlená a originální. Na motorce jsou dokonce původní informační štítky na kapotách. Prostě mazec !! Pravdou je, že tenhle adventure bike s dakarovým vzhledem nebyl v době, kdy sjel z linky vůbec levný. Stál neuvěřitelných 10750 DM, což v přepočtu tehdejším kurzem na KČS bylo jak 2 Škody Favorit. A tak není divu, že prvním majitelem v československu v roce 1990 byl zrovna doktor :D
Co si nesmírně cením u této motorky je fakt, jak velkorysým způsobem je pro zákazníka zkonstruovaná. Chcete dopnout řetěz ? Žádný problém, neboť s evolventními napínáky to vždy máte rychle a dobře uděláno. Chcete sundat kapoty ? nepotřebujete ani šroubovák, neboť jsou upevněné bajonety. Je to zkrátka stroj, jež byl navržen do těžkých podmínek, kdy většinu servisních úkonů zvládal sám jezdec a nevím jestli je to jenom můj pocit nebo pravda, ale zkrátka to dnešní stoje už nejsou!!

Tak a teď na závěr je potřeba trochu poslintat monitor nad marathon edition přímo z dakaru :D

Doctoropulos
Doctoropulos napsal 11.07.21 v 20:58 10b.

Je nádherná.

Hayabusa
Hayabusa napsal 25.03.20 v 07:16 10b.

taky jednu mám ...vlastně dvě... zapomněl jsem na fotra

MATTESS00
MATTESS00 napsal 08.03.20 v 23:19 10b.

Vypadá moc pěkně. Každý takový zachovalý stroj je radost

Maiklos
Maiklos napsal 08.03.20 v 17:49 10b.

..Krásná..

krysoid
krysoid napsal 08.03.20 v 14:36 10b.

Moc pěkná,v takovým stavu se opravdu moc často nevidí