Honda PCX 125 (2019)

Vloženo 9.1.2020
Aktualizováno 9.1.2020

Skůtr Honda PCX můj druhý pokus stát se skoro motorkářem

Motorka koupena od FIRMA:Roman Bartyzal - Honda (České Budě

První dojmy - Oproti yuki to vypadá solidně, funguje to, jízda zatím bez problémů. Zatím zajíždím a do budoucna bych na tom rád potrénoval ježdění a cestoval (spotřeba lehce přes dva litry je super).

Po letech jsem začal uvažovat o skůtru na cestování páč to prd žere. Koukal jsem po číně a zjistil že slušná čína stojí skoro jako značka (třeba Honda PCX made in Vietnam) a že značkové jsou levné protože se to vyrábí vše v Asii (poslední dobou často Indie).

Hondu si všichni chválili a vzhledově vypadá pěkně tak jsem si vzal PCX a protože to nemá řazení jako yuki smile a změnila se legislativa můžu to legálně řídit na ŘP B . Zatím šlape jak má a dělá jen radost, není to offroad jako yuki ale na silnici sedí díky širším pneu o dost lépe a výkon je taky vyšší. Uvidíme v létě rád bych nějaké výlet okolo komína po EU, spotřeba je super tak toho využiji. Protože jsem jezdil s offroady (toyota 4runner a LC 70) a PCX má problém na nezpevněných mokrých cestách (díky pneu) tak si říkám, že když se osvědčí a naučím se obstojně jezdit šel bych do řp A2 a nějaké adventure a protože spotřeba na prvním místě spokojím se s kat. A2 i když by mě Ačko stálo asi stejně, ale nemám potřebu se honit na motorce rychle takže asi srdcová záležitost ke které bych chtěl směřovat časem je něco jak Honda CB 500X adventure

Gogo18
Gogo18 napsal 08.02.21 v 21:24 10b.

Taky začínám s PCX a celkově s jednostopým vozidlem.

Hunyady
Hunyady napsal 12.01.20 v 13:09 10b.

Taky jsem na PCX začínal. Ale na cestování to moc není, to spíš Forza. Spotřebu neřeš - já mám na PCX 2,4 litru a na NC750 mám cca 3,3-3,5 a že to je jiná jízda, to snad nemusím říkat.
Ať Ti PCX dělá radost
Jo a neudělej chybu jako já. PCX jsem na jaře prodal kvůli nové NC a na podzim kupoval další PCX, protože je na krátké trasy nedocenitelné.

Duster93
Duster93 napsal 10.01.20 v 10:06 10b.

PCX je dobrá volba, taky jsem na něm začínal.
Pokud se ale rozhodneš dělat ŘP na moto, udělej si A, dělat jen A2 je blbost. S "A" můžeš jezdit na moto A i A2, takže si koupíš, co budeš chtít. Já začal na PCX, pak udělal ŘP A, koupil CB500X a teď k ní NC750X DCT