Triumph Tiger 900/885i (1999)

Vlastník Johnyn
Vloženo 27.11.2019
Aktualizováno 8.9.2020

Skvělá volba motorky na cestu. devítistovka tříválec parádně tahá ve všech situacích. Pohodlný a nádherně tvarovaný cestovní stroj.

BMW R 1150 RT: důvod neuveden

První dojmy - Hned po první jízdě jak na dálnici, tak i v zatáčkách skvěle drží stopu. Jde za plynem v jakýchkoli otáčkách a jak je pohodlná. Je to opravdu pohodová jízda a v každé zatáčce překvapí elegancí jakou projede.

Jezdil jsem dlouho na chopperu - Suzuki VS800 Intruder po přestavbě. Udělal jsem si motorku pro své potřeba, ale všichni víme, že pohodová přestavba není vždy vhodná na dlouhé cesty. To byl hlavní důvod - chci jezdit dlouhé tratě, projezdit Evropu a tak jsem hledal cesťáka.
Zcela náhodou jsem narazil na Triumph Tiger 900i a přestože jsem ho předtím neznal, tak jsem o té chvíle nechtěl nic jiného. Ten tříválec, tvary motorky, jednoduchost - mám na mysli, že je to ještě stroj který není prošpikovaný elektronikou. Prostě paráda. Jen kardan bych asi uvítal, ale to se dá přehlédnout.
Měl jsem v hledáčku BMW R 1150 RT, ale za to člověk dá zase o pár tisíc více nehledě na cenu servisu.
Volba britské motorky Triumph Tiger byla skvělá a těším se na každý kilometr.