Honda CRF1000L Africa Twin (2018)

Vlastník KlokanJack
Vloženo 7.11.2019
Aktualizováno 20.3.2020

Je to moje červená karkulka Musím říci že to byla láska na první pohled.

První dojmy - V tomto okamžiku jsem se právě vrátil z první projížďky a mé nadšení nebere konce. Je to verze s DCT a práve z převodovky jsem velice nadšen. Už jsem byl trochu znaven neustálým řazením ( nutno říci, že na to řazení moc nejsem, i auta mám automaty). Líbí se mi jak to elektronika vyhodnocuje při brždění v zatáčkách a pěkně podřazuje, tak že na výjezdu už jsou tam fajnové otáčky a zátah. Samozřejmě je to jen stroj a tak by se tomu nějaké to místo kdy by mohla podřadit vytknout dá. Například zatáčky do kopce. Pokud je nezačnete stylem brzda plyn, DCT si jede tu svou šudlu a zbytečně jede v nízkých otáčkách. Ale stačí jedno kliknutí ovladačem na S1 a vše je zalité sluncem. Je to jenom o tom si zvolit správné nastavení před daným úsekem. A ne že by z toho plynulo, že to člověk musí pořád přepínat. za 150 km jsem to přepnul 1 x. Jinak naprostá spokojenost. Řazení mi vůbec nechybí.

Motorku bych doporučil pro - Asi úplně všem kteří se chtějí podívat i mimo silnici

Doplňky na motorce - Vrchní padák, mlhovky, vyhřívané rukojeti, atd.

Průměrná spotřeba - 4.64795 l/100km

Vzhledově se mi Afrika moc líbí, jízdní dojmy jsou vesměs pozitivní. Motorka okamžitě padla do ruky, výborná ovladatelnost a celkově působí lehkým dojmem. Pozitivní je nastavení výšky sedla, protože jsem mrňous se 175 cm a ve spodní pozici sedla krásně dosáhnu na zem. Motor táhne pěkně, DCT převodovka viz první dojmy, brzdy brzdí pěkně, úložný prostor je trochu mizerný, pod sedlo si toho moc nedáte, spotřeba 5 l/100km, což na to že jsem to různě zkoušel je akceptovatelné. A jestli se dá cestovat ještě nevím, každopádné se na to velice těším. Určitě bude lepší jak TA 700 co mám a na něm se jezdilo hezky.

zuzaSV650s
zuzaSV650s napsal 06.07.21 v 09:40 10b.

Paradni cestovatelska motorka, vcera jsem ji okukoval a je hezka. Jen to razeni by mi taky chybelo. Ale bez razeni by to bylo pro me jak na skutru...!?

Rollei
Rollei napsal 01.12.20 v 21:11 10b.

Taky paradni stroj pekny pryže! Chtel bych prezout aspon predek. Ale Ty Toje gumy jsou TOP!! Sousede ??

trafika
trafika napsal 12.11.20 v 19:54 10b.

krásná

Bebel17
Bebel17 napsal 18.05.20 v 23:34 10b.

Uži si ju

jirkouš
jirkouš napsal 29.01.20 v 20:57 10b.

Moc pekna