Yamaha FZ6 N (2009)

Vlastník Jerom33
Vloženo 14.10.2019
Aktualizováno 24.6.2020

Na začátku jsem hledal, jakou motorku pro sebe pořídím. Úplně jsem nevěděl, jak moc mě to bude bavit a tak kriteriem byla i cena (do 70.000 Kč).

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1)

První dojmy - Na první dojmy je těžké se vzpomenout. Jsou spojené s problémy ovládat motocykl samotný. Líbí se mi, že z motorky je velmi dobrý výhled, ve kterém vám nic nebrání. Světlomet motorky dobře svítí a osvětluje prostor před motorkou dostatečně.

Motorku bych doporučil pro - pro začátečníky, kteří se na motorce chtějí naučit jezdit. Motorka chyby nevytrestá.

Doplňky na motorce - posunuté zadní blinkry na rámeček SPZ, látkové cestovní brašny, CNC nastavitelné páčky, vyhřívané hefty

Motorka mě na první pohled upoutala svým agresivním vzhledem - pěkně tvarovaný odhalený rám a nádrž. Jízdní vlastnosti mě mile překvapily. Motorka je velmi dobře ovladatelná a brzdy fungují. Přední brzdy stačí je jen lehce zmáčknout jedním prstem a už cítíte jejich účinek. Problematické je dávkování zadní brzdy. Není žádná odezva až do chvíle, kdy se zablokuje zadní kolo. Výborné je i brzdění motorem, které je velmi účinné.

Na motorce jsem najezdil více než 40.000 km a za celou dobu nebyla žádná velká porucha. pouze běžná údržba.
Rád bych zmínil, že japonci si na konstrukci vyhráli a co šlo udělali velmi složitě. Častokrát jsem si při servisu připadal, že spíše vyndavám ježka z klece.
Čištění palivového čerpadla, výměna svíček jsou operace, které Vám bohužel zaberou mnoho času díky složitosti konstrukce stroje.

Motorka je vhodná na asfalt, při jízdě na rozbité asfaltce si připadáte jak na "koze" - motorka skáče. do terénu není vhodná ani pro něj není určená.

Na motorce jsme absolvovali 5 denní dovolenou v Polsku a pro spolujezdce není na motorce dost místa. Ale dá se...