Kawasaki EL 252 (2000)

Vlastník Straycat
Vloženo 6.9.2019
Aktualizováno 5.1.2020

Živý. menší, velmi hezký chopřík, s vyšším výkonem, než je v těchto objemech běžné.

Yamaha XV 535 Virago: Cena

První dojmy - Krásná retro malá motorka, která při jízdě výkonem překvapí.

Motorku bych doporučil pro - Pro menší postavy, začátečníky a pohodáře.

Doplňky na motorce - Padáky, gripy, kufry, chromové klaksony, čelní sklo.

Jezdil jsem tři roky na skůtru SYM Fiddle, byl jsem nadšen a rozhodl se udělat autoškolu a koupit si menší ojeté moto. Chtěl jsem choppera, nebo nějakou klasiku, pokud možno jednoduchou, opravitelnou motorku bez zbytečné elektroniky. U které by se daly bez větších problémů sehnat náhradní díly. Spočítal jsem, kolik můžu investovat a na pětistovku Virago , u kterého jsem v každém případě počítal s investicí na servis na pohodu to nestačilo. Tuhle dvěstěpajdu s velmi hezkým vzhledem, kufry a příliš neježděnou s originál papíry po předchozích německých majitelích jsem našel kousek od bydliště. Líbil se mi nízký posaz, protože nejsem žádný obr, pohodlnost i zachovalý stav. Díky možnosti vidět naskenované papíry dvou předchozích majitelů bylo i 22 000 najetých km uvěřitelných. Přes zimu jsem nechal udělat kompletní servis, nechal vyměnit gumy, klaksony, přidal nové gripy, sklo, padáky, kufr a trochu výzdoby. Začal jsem jezdit teprve před třemi měsíci po autoškole. Ale jezdí skvěle, s vyšším výkonem, než je v tomto objemu běžné, 22 kW, je i jízda po dálnici celkem pohodová a i těch 140 km/h to dá. Po dálnici pro mě ideál jet běžně 110-120, při těhle rychlostech se chová pořád slušně bez nadměrných vibrací a sedí. A na to čelní sklo nedám v tomhle případě dopustit, je to super. Jak je u menších objemů běžné, dost rychle se musí po rozjezdu nakopat do čtyřky a pak už se s tím někde mimo město dá na pětku a šestku hrát. Zatím se objevil jen mírný problém s těsností plovákové trysky v karburátoru, který lze odstranit sice celkem jednoduše, začistěním dosedací plochy pomocí frézky, ale v servisu na to neměli vybavení. Tak to plánuji po sezoně. Začínáme si na sebe teprve zvykat, ale velká spokojenost. Má jen trochu zvláštní zvuk, není to klasické chopperovské burácení, má rychloběžný motor 12000 ot/min ze staré Ninji.

rebelka3
rebelka3 napsal 26.12.19 v 22:20 10b.

Moc krásný stroj. Zvažují jeho koupi.

Straycat
Straycat napsal 17.11.19 v 23:07

Snad jen dodatek z vlastního poznání pro čopristy. Nedávejte si rolku na přední vidle, když je nemáte hodně dlouhý, odře vám to blatník:) Asi po dvou měsících jsem jí sundal. Jen mi to trochu vyšisovalo lak. Hůř dopadl kamarád s VTX 1300, co si nechal namontovat klakson na vidle do stejných míst. Tomu to blatník o dva cenťáky promačkalo.:)

650ccm
650ccm napsal 11.09.19 v 11:19 10b.

Krásná hračka. Taky jsem o ní uvažoval.
Čtvrtlitrům zdar!

fery251
fery251 napsal 07.09.19 v 14:58 10b.

Pěkný kousek