BMW R 1200 GS (2016)

Vlastník johanvolk
Vloženo 27.7.2019
Aktualizováno 12.2.2020

BMW 1200 GS je právem legenda mezi cestovními endury. Na svou váhu extrémně dobře ovladatelná motorka, kterou i přes její brutální výkon zvládne každý.

Motorka koupena od FIRMA:Martymoto (Říčany)

BMW F 800 GS: Chybějící výkon pro jízdu ve dvou a s kufry.
Triumph Tiger 800 XC: Super motorka, ale zvuk tříválce mě nepřesvědčil.
Triumph Tiger Explorer XC: Skvělá motorka, byl to hlavní favorit, dokud jsem se neprojel na BMW 1200 GS 2016

První dojmy - Váhal jsem mezi Triumph Tiger Explorer 1200 a BMW R 1200 GS, Triumph mi opravdu hodně sednul a myslel jsem si, že ho Bavorák nemůže překonat...no a pak jsem se na GS projel.

Na motorce jsem od 20. července do konce roku 2019 najel cca 11 000 Km. Vetšinu kilometrů jsem nalítal v Česku a Slovensku, pár tisíc v Rakousku a Německu.

Mašina šlape spolehlivě, servis jsem dělal u Milana Musila (Servisák), kterého můžu všem doporučit. Pneu jsem měnil dvakrát, jako první jsem nazul Michelin Anakee Wild, které jsou v terénu super, ale klouzlo mi v zatáčce zadní kolo, jako druhé jsem obul Metzeler Karoo 3 u kterých poměrně drsně klouže přední kolo.

S motorkou jsem naprosto spokojen a můžu vřele doporučit i prodejce Martymoto.

Pár věcí, který mě na týhle mašině fakt baví:
+ Ovladatelnost
+ Univerzálnost
+ LED světlomety
+ Quick Shifter

Dan66
Dan66 napsal 29.07.19 v 18:35 10b.

Moc dobrá volba, je to úžasný motocykl. Zpracování každého detailu na profi úrovni. Jeho hodnotu poznáš až když jej máš.

Drakosaurus
Drakosaurus napsal 27.07.19 v 12:26 10b.

Dobrej stroj
Přeji mnoho šťastných zážitků