KTM 1290 Super Adventure (2019)

Vlastník Ivoš83
Vloženo 21.6.2019
Aktualizováno 2.11.2020

Peklostroj ), úžasně živý, přesto pohodlný a všestranný.

Motorka koupena od FIRMA:Flash team (Mladá Boleslav I) - Vše v nejlepším pořádku, zatím nejvstřícnější přístup, co jsem kde v motosalonech zažil. Nic nebyl problém, vše splněno do puntíku v dohodnutém čase.

Triumph Tiger Explorer: Tiger mě tolik nechytil za srdce i když se mi líbíl víc, asi si ho nadělím na stará kolena.

První dojmy - Demo jízdu jsme absolvoval na R verzi a byl jsem nadšený. Jelikož nemám terénní ambice šel jsem do verze S. Původně jsem o KTM neuvažoval nějak mě ten vzhled neuchvátil a chtěl jsem kardan ,ale postupem času se mi líbí víc a víc.

Motorku bych doporučil pro - Tomu komu sedne, líbí se a atd.

Doplňky na motorce - Mřížka chladiče, vyhřívané rukojeti, padací rám, kryt předního světla, ochrané folie na nádrži, travel pack, ochranné mřížky průduchů. Set kufrů od Shad. Větší plexi Puig. Koncovka výfuku Arrow. Plotna od Perun Moto s adapterem pro topcase shad od Sw-motech. Cool cover sedla od KTM (chladič prdele). Zvýšení řidítek o 30mm.

Zatím jen zajíždím, najeto 1000 km. Čím dál tím víc mě baví jak si na ní zvykám. Jak již bylo řečeno je to hodně všestranná motorka. O proti konkurenci se mi s ní i dobře manipuluje na místě. Je to krásně hravá motorka na to jak je velká. Jen mě asi více vyhovovalo sedlo z Rka, tři hodiny jsem z něho neslezl a dobrý. Na Sku po dvou hodinách mě začínala bolet sedínka, ale je to asi o zvyku a každý to máme jinak. Jediné co bych zatím vytkl, ale bylo již řečeno je to teplo od druhého válce. Co se mi líbí je intuitivní menu nic složitého. No časem snad ještě něco vypotím , nejsem zrovna spisovatel.
No tak najeto 27000km. Řešeny dvě reklamace- vlhkost v blinkru, odešla elekronika zadního tlumiče. Vše vyřešeno v záruce bez problémů. A nikde mě nenechala prostě pořád jezdí. Co se týče motorky jako takové si myslím, že toho bylo už napsáno docela dost tak se nebudu moc rozepisovat. Co vyzdvihnu je vyšší plexi od Puig to opravdu zvedne komfort při cestování co se týče krytí proti větru i vodě při dešti. Snad jen ve vedru je to nevýhoda že tolik člověk neluftuje tak se musí občas postavit nebo vyhnout stranou, aby trochu ofouknul. Když se člověk chce kochat tak se kochá a když chytnou saze tak to taky umí :) Já jezdím jen po silnicích a čím dál tím víc si to užívám opravdu jsem nad míru spokojen. Ani nevím co bych si z dnešní nabídky vybral jako náhradu. Asi si ji nechám, ale člověk míní život mění a taky občas změní názor.

abbany
abbany napsal 10.01.21 v 14:30 10b.

Zdar kámo, těžko se bude přesedlávat, není totiž na co a dlouho nebude. po tomto pekle dojde už jen elektrika

ninjazx10r
ninjazx10r napsal 06.11.20 v 05:46 10b.

. Jak já Ti rozumím

Ententyk
Ententyk napsal 04.11.20 v 14:16 10b.

jasnech 10b

Lípa6
Lípa6 napsal 29.09.20 v 20:13 10b.

jj, dělo

NXram
NXram napsal 24.06.20 v 16:33 10b.

je to prostě super Stroj