Kawasaki Versys 1000 (2019)

Vlastník pagi
Vloženo 9.5.2019
Aktualizováno 26.4.2021

Tak jsem se nechal prodejcem ukecat...a dobře jsem udělal.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník)

BMW R 1250 GS : Nechápu jak bawor může být považován za nejlepší cestovní motorku. V terénu asi ano, to nemohu hodnotit, ale na silnici?

První dojmy - Mám ji 5 dní a najeto cca 900km v teplotách okolo 6st. Zatím spokojenost. Za plexi moc nefouká, což má za následek pocitově nižší rychlost než je skutečná. Výborný motor s naprosto hladkým průběhem. Motorka je v podstatě bez vibrací. Do zatáček padá úplná paráda. Už se těším na vyšší teploty a lepší silnice.

Doplňky na motorce - Originální kufry, vyhřívané hefty, mřížka chladiče. Vše originální díly. Zatím nevidím prostor pro vylepšení. Jen mám ještě objednané proužky na ráfky a namontovaný držák GPS nad tacho, kde je dobře vidět.

Chtěl jsem více cestovní s pohodným posedem na obou místech a s kuframa. Trochu jsem si musel zvykat na sedlo, které je pohodlné a široké, ale než si moje pr... zvykla na tvrdost, tak krapet tlačila. Zatím jsem motorku zajel a dnes namontoval značku. Při zajíždění jsem měl problém s řazením. U mé verze je quick shifter, což mi nijak neimponuje a řadím klasicky se spojkou, ale při řazení se mi dost často stávalo, že jsem "prošlápl" prostě jsem musel spojku vystavit i několikrát, než šlo zařadit. S přibývajícími kilometry to mizí, tak snad se to zajede.

K dnešnímu dni mám najeto cca 2500 km a přidám sem své dosavadní dojmy.
Začal bych provedením a designem, což je samozřejmě věc pohledu každého z nás. Podle mě pěkná motorka a dost velký peníze, za které by mohlo být několik detailů dotaženo. Jednak bych uvedl nádržku na brzdovou kapalinu na řidítkách.

To opravdu není žádná krása.
Pak co mě dost připomíná Jawu z komunistické éry je pozinkovaná matka se závlačkou zadní osy. A v podstatě celý komplet včetně rozety. Nějak k tomu celému motocyklu, který je lakován prostě ten pozink nesedí.

Pak ještě uchycení klaksonu respektive umístění. Mohl být výš a schovaný.

Pak ještě drobnosti typu univerzálního rámu s levnější variantou a připomínkou v podobě úchytu expanzní nádržky tlumiče a nezakrytých matek osy kyvné vidlice. Toto jsem už ovšem vyřešil.

Designově motorka vypadá dost dobře. V přední části bych ovšem tvaroval plexi poněkud symetričtěji s kapotáží. Složitý tvar předku také znesnadňuje čištění, což je trochu problém celého stroje, jelikož tmavá matná barva na rámu a všech ostatních částí hodně ukazuje špínu chycenou během malé dešťové přeháňky.

Co se týče ovládacích prvků, tak vše funguje výborně ( až na to řazení, které ještě stále není na stopro ). Plynová rukojeť, spojka, brzda vše jde krásně měkce. Opět malá připomínka k ovládání vyhřívání rukojetí. Lze nastavit 3 stupně intenzity výhřevu. Ovšem způsob a hlavně kontrola nastavení je děsná. Tlačítko na levé rukojeti je ok, ale indikátor tam už je blbě. Když chci nastavit třeba druhý stupeň výhřevu, musím zmáčknout a sklonit hlavu a počítat kolikrát blikne. Kontrolka měla být v displaji, na který je dobře vidět. K tomu bych ještě dodal, že mi na takovéto motorce plné výbavy chybí senzor nahuštění pneu. Vyřešil jsem to senzory od Garmina. A zásuvka by mohla být USB. Klasickou autozásuvku na zapalovač jsem používal před 30 roky na autovysavač. Dnes všechny mobily a GPS apod, nabíjí z USB.
A ještě bych napsal jednu kritiku. V reklamách zmiňovaná synchronizace s mobilem. Jednak mi nefunguje zapisování tras ( což ovšem nemusí být motorkou ). ale nastavování motorky přes apku by bylo fajn, jenže motorka musí mít zapnuté zapalování, pak si něco nastavíte v mobilu, poštete to do motky a tam se to musí potvrdit. Takže podle mě blbost k ničemu, jelikož když už jsem u motorky, nastavím to na displaji, je to rychlejší a spolehlivější. Zbytečně vyhozený peníze.

Ale abych jen nekritizoval. Motorka má úžasný motor. Pružný, silný, bez vibrací. Jede výborně i ve dvou. Na cestování super. Já osobně si musím zvyknout na vysoké plexi. Jsem zvyklý na odpor větru a na tomto stroji letí vzduch kolem mě, takže jezdím zatím rychleji než dříve. S tím je spojená i jedna výhoda nebo nevýhoda. Je mi na ní vedro, prostě nefouká. Což bude výhoda v chladnějším počasí, ale tady kolem 20 st.C je mi už vedro )

Aktuálně je v přípravě dovolená v Rumunsku, tak se motorka doufám pořádně osvědčí.

Je počátek roku 2021. Studené jaro, zákazy a vládnoucí aparát, který stojí za to. Co tedy dělat? Věčné čekání na lepší dobu mě donutilo si trochu vylepšovat už tak super motorku. Loni jsem koupil samočinné vypínání blinkrů, ale instalace je na mě moc komplikovaná, tak to montovat zatím nebudu. Pokud by měl někdo zájem, je k dispozici. Ale v zimě jsme pořídil GoPro, tak jsem vymýšlel kam kameru uchytit. Nějaké body mám vytipované na motorce, ale asi nejlepší je jezdit na TELETUBBIS. Dálkové ovládání jsem umístil na řidítka a na druhé straně jsem odstranil tu ošklivou plastovou věc na brzdovou kapalinu.

marcus46
marcus46 napsal 15.07.22 v 19:55 8b.

Můžu se optat na zajíždění mám zatím 300 km a už mě to začíná štvát točit to jen do 4000 v režimu Rain jak jsi postupoval ty ? Dík za info

Fantom40
Fantom40 napsal 28.04.21 v 16:28 10b.

Ahoj. Taky jsem řešil podobné věci. Nádržka na kapalinu přední brzdy je nevzhledná, to máš pravdu. Optický to vyřeší kryt. Zásuvka na cigaretový zapalovač je přežitek. Již i toto jsem vyřešil, voltmetrem s 2mi USB porty. No můžeš se mrknout.

majklo
majklo napsal 25.09.19 v 09:04 10b.

Nádherná mašina,taky jsem ji pořídil,ale verzi standart.Za tu zásuvku 12V buď rád připojíš třeba malý kompresorek.5V řeší redukce.Přeji hodně kilometrů bez problémů.Ta nádržka na brzdovou kapalinu se moji robě taky nelibí,prej je jak na moč.?

goes
goes napsal 03.06.19 v 08:16 10b.

PanIvo
PanIvo napsal 16.05.19 v 18:08 10b.

Paráda, přeji mnoho šťastných kilometrů