Honda CRF 250 Rally (2018)

Vlastník Booran
Vloženo 8.5.2019
Aktualizováno 8.5.2019

Pro mne naprosto dokonalý univerzální stroj splnňující vše, co jsem potřeboval.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov)

První dojmy - Po zkušenostech s předchozími modely od Hondy jsem velmi dobře věděl, do čeho jdu a proč. Nic, co by mne překvapilo, nic, co by mne zklamalo, jen to, co dělá radost.

Motorku bych doporučil pro - Pro mladé začínající jezdce, stejně jako pro nás - muže středního věku, co jim sice už šedivějí vousy, ale duchem zůstali mladí, nepotřebují si nic dokazovat a touhu po adrenalinu vystřídal pocit čiré radosti z jízdy a objevování zapadlých míst ve svém okolí, kam by jinak nikdy nedošli a nikdy neměli ta místa objevit autem...

Doplňky na motorce - Zatím jen zadní nosič od BikerzBits a kufr 34l od Givi.

Zatím konečný stroj pro všestranné využití - projížďky v jedné stopě, objevování a prozkoumávání zapadlých míst, výhledů, přírody a kaváren

Když jsem se se po 20 letech (od dob, kdy jsme na chatě lítali na fichtlech, Babetách, Simsonech, apod.) rozhodl vrátit do jedné stopy kvůli zácpám v Praze a pořídil si pro bezpečnější obnovení zkušeností napřed XR125L, docela mne to zase chytlo. Proplétal jsem se v kolonách s koutky od ucha k uchu, přestal mít starost s parkováním při zařizování v centru, užíval si výhled zpoza řidítek.
Na delší jízdy jsem si k XRku pořídil ještě malé Varadero (větší jsem nemohl, z pudu sebezáchovy - maje slabou vůli se hlídat - jsem si pořídil pro začátek jen papíry na 125tky) a s tímto sjezdil celý Středočeský kraj. Zájem narůstal spolu se zkušenostmi, a tak došlo na dodělání papírů, prodal jsem Varadero a pořídil Transalpa 700XL. S ním se akční rádius rozrostl, užíval jsem si ho. 2 motorky jsem ale nevyužíval tak jako jednu a hledal jsem kompromis. Nepotřebuji výkon (stačí motorka, která dokáže jet 130, aby nebrzdila na dálnici), nemusí mi rvát ruce, když chytnu za plyn. Rozhodující je univerzálnost, ovladatelnost, váha, světlá výška a výška sedla. Volba padla na CRF 250L. Velmi dobře jsme si sedli, XRko i Transalp prodány. Když pak přišla stavba domu, stěhování z Prahy, nebyl čas ani prostředky a motorka byla prodána. Nyní po 2 letech, přišla chvíle, kdy je čas na koníčky a tak jsem zvolil CRF250 Rally zejména kvůli větší nádrži oproti eLku, vyšší výšce sedla (já mám 193, takže pro mne výhoda), ABS a vzhledu. O něco vyšší váha nevadí, necítím ji.

Motorku mám krátce, ale je to radost. V klidu objevuji zapadlá místa, dojedu si na nákup, vyřídím si práci v Praze, vrátím se zpět a zajedu si na ryby. Motorka nemá problém s žádným terénem, kam ji vezmu. Na asfaltu si dávám bacha na špunty, ale jakmile vjedu někam na rozbité silnice II. a nižší třídy, traktorové cesty uprostřed polí, lesní kamenité cesty, apod., motorka pookřeje a vysloveně si to užíváme.

Chystám si doplňky a chci vyrazit někam dál na pár dní se stanem, uvidíme, jaké dojmy si přivezu, nicméně jsem si jist, že mne motorka nezklame...

eibenberger
eibenberger napsal 08.11.20 v 19:36 10b.

moc se mi také líbí, chtěl bych se optat, zda ty špunty na asfaltě hodně kloužou a bylo by lépe gumy rovnou vyměnit, pokud bude asfalt spíš víc jak 60% ježdění..

Marv84
Marv84 napsal 05.09.19 v 21:10 10b.

Mr_Wheeler
Mr_Wheeler napsal 19.07.19 v 15:24 10b.

Naprosto přesně popsány důvody - zvláště (znovu)objevování míst kam bych nešel, velkou mašinou/jeepem nejel.
I na konci všech cest jde otočit/zvednout/vyprostit/poponést. A nedělá hluk.
Mám ji také z Jarova a z roku 2017. Zcela bez problémů.
(A ta naše, červená je hezčí )

HondaOK
HondaOK napsal 17.06.19 v 20:43 10b.

Taky ji mám rád

milass
milass napsal 20.05.19 v 13:32

dobrá volba. Taky si nemůžu stěžovat. Je to super nenáročný stroj