Harley Davidson FXSTB Night Train (1999)

Vlastník Varaník
Vloženo 25.2.2019
Aktualizováno 4.9.2019

Tak mám jí zatim třetí den, takže nejde nicmoc napsat. Snad jen že mi to příjde titěrnější než stávající sportster

Motorka koupena od FIRMA:Roman Buš - Wildstyle (Prachatice)

Harley Davidson FLSTF Fat Boy: nebylo žádný Evo za rozum.

První dojmy - Tak zaprvé mi nešla v těch -12stupních vůbes zmáčknout spojka. Měl jsem z toho trochu strach že je tam něco v prdeli ,ale vyřešilo se to samo v garáži kde byla lepší teplota :-). Pak ve výfukách úplně chybí jakákoliv vložka takže to řve jaxviňa až se to nedá.

Motorku bych doporučil pro - Pro magory co nemaj rádi Fuel injection...

Doplňky na motorce - Doplňky? asi jo - časem bude nějakej ten tlakoměr oleje, nosič , rolka , brašny.

Tenhle stroj jsem si vybral protože je v Top stavu. Nikde ani náznak nějaký oxidace nebo okysnutí. Je to starý Evo 80 cubic inch takže 1338ccm. Má to karbec S&S super E i se sáním. Výfuky V&H shortshoty bez killerů (bohužel). Nějaký doplňkový sedlo. Nemá to ještě FOBika takže to furt nebliká jako pominutý a blinkr se tomu sám vypne až dojde baterka. Prostě Oldskůl. Má to na hrbu necelých 20t mil takže ani nevim kolik málo km to je.
Asi jsem cvok že jsem si nekoupil novější a levnější TwinCam ale co už. Vlastně jaký "co už" - vždyť já ho vysloveně nechtěl! Uvažoval jsem o funglovce s MW8 motorem, ale ty dnešní tvary motorek mi nejdou do hlavy i s těma stříkačkama - karbec forevr.-)

20.3.2019 - tak dneska mi dorazily papíra a SPZka a po první jízdě mám pár postřehů. V zrcátkách je vidět ked tak 3,14ču - půjdou pod řidítka jako to mám na Sportym, o tom žádná. Ten nepěstěný řev z výfuků už taky spěje do konce - no problem. Motor jede no...jak to jen napsat...jako sporty (možná až poladím karbec tak to bude lepší). Ale co je nejhorší je to že na každym kruháku v levým náklonu něčím dřu! Vždycky se tak leknu div že z toho nespadnu! Kluci sofťajlácký řekněte mi že to je normál - plýýýs! A ještě pravá noha se na stupačce jen tak na kousku šmrdlá jelikož jí tam ne a ne pohodlně přes filtrbox zlomit. Pomohlo by tu stupačku povystrčit o 5 čísel. Ale to si vyřeším. Jinak je to takovej minibajk

4.9.2019 - Takže po několika tisících kilometrech zjištěno: Zrcátka dole být nemůžou jelikož v rejdu dřou vrch nádrže - bohužel. Koupil jsem opěrku a jsem za ní rád i když mi to kazí stajllinku. Dá se na ní nebo k ní přigumicukovat i batožina na srazy. Vypadá to na tom uzkym motocyklu blbě ale co už. K motoru... Do kila jede parádně a pak mi manželka ale i ostatní na dálnici prostě ujíždí a předjíždění kolem 120 km/h je nahovno. Prostě mu dochází dech. Mezi vesnicema mi zas má nejdražší do interkomu nadává že jedu jako prase. I když já ten pocit prostě nemám. Jede to holt vespod. Překvapilo mně po instalaci měřáku tlaku oleje že to vlastně ani moc nemaže Sporty při vrknutí dává mnohem větší tlak...Ale to je možná účel takže se nehrozím. Zatím. Koupil jsem si na kyvku brašnu a rolku nechal dělat u šefce u nás ve vsi. Vejde se do toho prd ,ale alespoň šroubovák - svíčák - svíčky a tu lékárnu netahám v baťohu. Navíc si jsem schopnej někam dovézt i nějakou tu flašku. Jinak k opěrce poutám i kanistr s pivem. Už jsem měnil i silentbloky v brýlích na řitka. Ty plastový už zpuchřely. Taky jsem dokoupil servisní manuál a klíč na tlumiče. Výfuky jsem už konečně taky doladit koupí druhých vložek. Ale se zvukem či spíše tónem spokojený furt nejsem. Sporty má hlubší a hezčí zvuk. Ale na to si zvykneš rychle nebo holt budu shánět asi delší výfuky. Spotřeba je 5,5 litrů béňa na sto a olej nežere.

warry
warry napsal 08.03.20 v 11:39

jj fesak to je

Ajgou
Ajgou napsal 24.02.20 v 18:05 10b.

Pěknej stroj

To-ma-s
To-ma-s napsal 19.02.20 v 15:30 10b.

warry
warry napsal 29.12.19 v 00:30

krasny stroj

Rybkyn
Rybkyn napsal 08.09.19 v 19:45

Díky za pochvalu textu a jsem rád, že jsou ty moje plky alespoň trochu ke čtení. A k tomu deníku - tak jo, díky za povzbuzení, něco zkusím ...ale za výsledek neručím
Karburátorům zdar!