Yamaha XJ 600 (1997)

Vlastník KaBl58
Vloženo 6.2.2019
Aktualizováno 6.2.2019

Spokojenost a spolehlivost. Jsem rád, že jsem si ji koupil. Zatím jsme absolvovali cesty a dovolené po ČR, Slovensku, Německu, Polsku a kousek Rakouska. Párkrát se mnou jel i syn, ale moc ho to nevzalo.

První dojmy - Láska na první pohled, u mne vítězí dva výfuky. Po koupi následovalo vyčištění a seřízení karburátorů, olej a filtry. Po jedné sezóně i výměna gum. Ty co tam byly měly už značný věk a klouzaly. Na první svezení, těžké moto. trochu chrastí v motoru, ale po debatách s lidmi co ji mají také, je to projev vzduchem chlazených motorů a podle nich je to v normě. Zhruba po půl roce jsme si začali rozumět. Spotřeba podle pravé ruky. Od 4 do 7 litrů. na cestách v tempu do 120 km cca 5-6 litrů.

Doplňky na motorce - Koupeno komplet s padáky i kufry. Přibyly hodinky na řidítkách a držák navigace, kterou se snažím nepoužívat a zapínám když už nevík kde jsem.

Jak jsem zmínil, dva výfuky, kufry a celkový vzhled. V jízdě se mi jeví dobře, pouze při naložených kufrech a jízdě ve stoje mi připadá, že se občas zavlní, ale mohou to být i vyjedé koleje. Brzdy vyhovující. Dost se zanořuje do předních vidlí, ale letos plánuji repas vidlí, tak se to možná změní. Spolujezdec má posez dobrej, akorát horší nastupování při namontovaných kufrech.Pod sedlem dostatečný prostor pro nářadí, žárovky a eventualně lékarničku, ale tu vozím na nádrži. Vzhledem k výbavě jsem ji pořizoval na delší cestování, které je pro mne na této motce v pohodě. Na kratší cesty si beru Sachs ZZ125.

milec
milec napsal 10.02.19 v 08:32

Má ji šest let, a můžu potvrdit že je opravdu spolehlivá.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 07.02.19 v 08:45 10b.

chevyr
chevyr napsal 06.02.19 v 20:40 10b.

Krasavice , a že v ní chrastí jak v železářství, na to si člověk rychle zvykne

nevo7
nevo7 napsal 06.02.19 v 19:20 8b.

Mylné prvé dojmy. Je to jedna z najľahších 2V, 4V na tú dobu v kategórii naked či turist /no musel som otvoriť katalóg z roku 1997/ . Možno o pár rokov neskôr to tromfla SV650.
Ale jasne, dva výfuky na starej klasike, to je parádička.