BMW K 1200 LT (2000)

Vlastník romidino
Vloženo 22.11.2018
Aktualizováno 30.12.2020

Měl jsem vyhlídnutého veterána BMW K100 a také Hondu CX 500C.Kamarádi mi řekli , že dělám všechno pro to, aby se mnou má drahá přestala jezdit. Přehodnotil jsem to, ale Káčko mi v hlavě zůstalo...

První dojmy - Kopili jsme od sympaťáka chlapa a jeho ženy vestu BMW , pořídili si Hondu Goldwing 1800, tak by jim byla na prd. Ten chlapík jen tak mimochodem stáhl plachtu z BMW K 1200LT, které stálo kvůli Goldu venku a řekl jen : A toto prodávám také... A bylo to! Měl jsem ten večer ještě jednu schůzku s kamarády , abychom si vyzkoušeli ve dvou posed na RT1150 , ale tušil jsem , že LŤák vyhraje - a vyhrál. Ještě večer jsem mu telefonoval, že jej beru.

Motorku bych doporučil pro - Tenhle LŤáček je opravdu určen na delší cesty. Je pro pohodáře a silné chlapy s výškou min. 180cm ! Z těchto důvodů jsem si nechal svoji starou Hondičku NT650V Deauville - až budu starý a nebude už síla na Bedřicha , tak ona bude krásný veterán !!! Ať Vám to všem jezdí !!! Ahóóój !

Doplňky na motorce - Bedřich - tak jsme ho pojmenovali má zabudovaný kazeťák, takže mám k němu redukci audio kazety a ve schránce je MP4. Nemá žádnou zbytečnou elektroniku a vše je mechanické a dá se říct, že nesmrtelné.

První rozjezd v terénu za domem kde byl zaplachtovaný byl se šíleným respektem. 400kg se hnulo a já měl s jeho opratěmi co dělat abych ho dostal na silnici po cestě , která byla tak pro traktor... Dobře to dopadlo a LŤáček mě po pár km začal poslouchal a byli jsme kamarádi !!! Ty opratě myslím vážně , protože tohle nejsou lecjaká řídítka . Je fakt jen na dobré silnice a musíte mít stále respekt před jeho vahou. Motor z auta si to pod Vámi ševelí , v klidu si pustíte Vangelise do reproduktorů a ani nevíte , že tam máte 100lčo. Pětka to bere už od 1500ot až do maxima. Tak samozřejmě nejezdím a nepodtáčím , ale ten motor je nezmar.
Jeho váha se v okamžiku rozjezdu ztrácí a je ovladatelný lépe než skůtr, ale musíte sakra přemýšlet, kde zastavíte a zaparkujete. Má sice zpátečku, ale ta Vás nemusí od všade vytáhnout !!! POZOR !!! Nájezd na nádrž je tak 400km, než blikne rezerva a spotřebu máme ve dvou max. 5.4litru /100km. Když na něm pojedete k moři , tak z něj sesednete a budete si připadat , že jste nejeli na moto, ale autem , nebo letecky.
Má drahá, když se mnou jede dálku, tak spí...!!! Klopí automaticky a pak najednou se ozve- kde jsme ? Z tohoto důvodu sháním pro spolujezdce opěrné ručky - BMW je dělá na novější modely , tak uvidíme. Určitě mu nepokazím jeho originalitu.

Jirka_CV
Jirka_CV napsal 08.02.20 v 14:15 10b.

Dobrej cesťák. Taky jsem o něm uvažoval. Nakonec to dopadlo jinak, ale pořád se mi líbí.

Čadil napsal 06.03.19 v 21:09

Čadil napsal 06.03.19 v 21:09

Čadil
Čadil napsal 06.03.19 v 21:08 10b.

Measure
Measure napsal 15.02.19 v 12:42 10b.

Tak konečně někdo od Olmika,a stejná volba,a stejně mladý Třeba se někdy potkáme.Pěkný den M.S.Šternberk