BMW K 1200 LT (1999)

Vlastník Dr.Kuku
Vloženo 20.8.2012
Aktualizováno 3.4.2016

Motocykl než jsem si ho koupil jezdil po silnicích již 13 let a má za sebou 74tis.Km, ale na tomuto stroji to není skoro znát. Jen pár prasklin na úchytech plastů a drobných kosmetických detailů. Po najetí mých prvních 1400Km jasem velice spokojen.

První dojmy - Ideální na dlouhé cesty.

Je to stroj do rodiny na klidné výlety, zatím po okolí a až si na sebe trochu zvykneme určitě i mnohem dál. Ideální mašina pro chlapa co má skoro dva metry a docela dost přes 100 kg.
Když mi jí majitel dovezl domů, protože jsem čekal na "A",jsem se jí musel kouknout pod kapotu. Tam jsem zjistil, že najeté kilometry budou asi pravdou. Pár šroubků nebylo originálních, plasty v místě úchytů byly nalomené a popraskané. Zjistil jsem, že si stroj už některý z předchozích majitelů vylepšoval a to přidáním "alarmu", který je ovšem nefunkční a přídavnými světly pod padáky. Světla ovšem chyběla,ale ty časem chci doplnit. Dále jsem chtěl opravit nefunkční radio, na jeho nefunkčnost jsem byl upozorněn předchozím majitelem. Na displeji byl nápis "ON RADIO". Na zahraničních fórech jsem četl, že stačí jen na chvilku odpojit baterii a vše bude OK. Toto jsem provedl asi 6x a stéle nic. Zkouším opravu u místního opraváře elektroniky, snad se to povede.

Již mám najeto 1400km za necelý měsíc a to po naších okrscích, kde jsou nejen díry, ale i opravy asfalt se štěrkem. A mohu říct, že stroj vše zvládl. Je fakt, že mé zkušenosti
s velkou motorkou byly na nule. Jezdil jsem jen na 4kolce Can-Am Outlander 400 Max, kterou vlastním. Je to úplně jiný způsob řízení a chování stroje, ale jedno mají společné jsou pro velké chlapy.

Tak uvidím, zda to ježdění bude pokračovat dál stejně plynule jak doposud.

Dr.Kuku napsal 03.09.12 v 18:53

Jo ještě k tomu radiu. Opravář si s ním nevěděl rady,tak mi ho vrátil. Při proměřování jsem zjistil, že mi baterka dává jen 11V a to by mohl být zakopaný pes. Chtělo by to podrobné elektrické schéma celého stroje, jinak to bude jen otázkou pokus-omyl. Nákup nového radia nechám, až když zjistím, že to doopravdy nejde. Další věc je, že na radio motorka nejezdí.

Dr.Kuku napsal 03.09.12 v 18:43

Díky za nabídku rád s zúčastním, ale zatím i s baťůžkem se strojem seznamujeme a na jeden zátah dáme cca 400km, což není zrovna to co bych si představoval.

9666
9666 napsal 03.09.12 v 09:22

Zdarjééé chlapáku, tak doufám že vydržíš u tohoto modelu a budeš spokojený. Jezdím hodně s kamarádem který je z Němčic na Hané, tak pošli tel. číslo a jak budem někam vyrážet, dáme ti vědět a můžem se někde potkat.
Ať jsi spokojený a vždy dojedeš do domácího přístavu

PS.je to asi měsíc co jsem měnil rádio, jelikož oprava je jen hokuspokus já jsem koupil nové,ale vím že někdo v bazaru ho prodává. Tak se sním zkontaktuj, a třeba něco vymyslíte. Nové stojí 13.400 s dph.a on za něj chce 10.000.- tak třeba něco usmlouváš. Měj se fajn.
meve 9666

Dr.Kuku napsal 24.08.12 v 22:01

Diky.

holtík
holtík napsal 20.08.12 v 15:47

Myslím že jsi zvolil správně. Je to super cesťák který tě nenechá nikde v bryndě. Přeji ti s ním hodně krásných zážitků. Desítka na rozjezd jako bonus.