KTM 990 Adventure / S (2012)

Vlastník marcin23
Vloženo 28.10.2018
Aktualizováno 5.7.2022

Je to kladivo?
Motorka mi naprosto vyhovuje??

Yamaha XT1200Z Super Tenere: Odradil ma kardan?

První dojmy - Padla krásne, prvých 500km som sa jej aj bál ?? V teréne ťahá ako divá.. Najviac sa mi páčia vibrácie pod riťou.

Motorku bych doporučil pro - Mám 193cm,115kg motorka mi sedí aj v ostrom teréne aj na ceste. Tento stroj musí človek buď milovať,alebo nenávidieť..

Doplňky na motorce - Faryn suspension, flexx handlebars, tlmič riadenia Scott,
Rozeta Supersprox, Spojkový valec Oberon, K&N filter+Akrapovič+mapy

Je to jednoducho KTM.
Páčila sa mi už dlho on dob čo som začal sledovať Rallye Dakar a poznal kto bol ,,The Great Fab”. Kamarát-zarytý KTMák-‘mi dal okúsiť svoju na rely upravenú eRku a bolo to??
Dostala ma tá agresivita Včkového motora?

Motorku som kúpil na SK od prvého majiteľa,ktorý ju mal od SK dílera. Keď som ju kupoval v 2018, mala nabehaných 38tis.km.
Teraz mám 46tis.km. Nie je to veľa-8tisíc za 4 roky,ale snažím sa jazdiť hlavne off..a tam stačí dakedy aj 50km?

Čo sa cestovania týka:
Na motorke cestujeme aj s manželkou. Mám upravené gelové sedlo,takže ani dlhšie jazdy nie sú problém.
Spotrebu síce neriešim a tankujem len vysokooktán,ale rozumnou jazdou plne naložený som na cca 7L/100km. V teréne ke to minimálne 2x toľko..papá aj srnky okolo.

Častejšie servisné intervaly mi vôbec nevadia,keďže si väčšinu prác robím sám (zlé skúsenosti po predchádzajúcom majiteľovi,ktorý ju servisoval len v autorizovanom servise-strhnuté skrutky na čidle neutrálu,krytov motora, zle poskladaná spojka, strhnuté závity na kyvke..atď)

Motor sa musí jednoducho držať v otáčkach.
Odspodu je ,,ucukaný” ale za plynom ide bez prodlevy.
Trošku nedomysleli soudruzi s Mattihoffenu chladenie. Plánujem dokúpiť 2. vetrák a väčšiu vodnú pumpu.
Mám ABS verziu,brzdí dobre,záleží od platničiek a čerstvosti kvapaliny v sústave

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 30.10.18 v 10:59 10b.