ČZ 175/477 (1975)

Vlastník Bobbo17
Vloženo 24.9.2018
Aktualizováno 24.9.2018

Jedna z mojích vysnívaných motoriek. Po pionierovi ďalšia motorka, ktorá musela stáť v mojej garáži.
P.S. Ak by niekto mal na predaj ČZ 250/513 ozvite sa ;)

První dojmy - Oproti pionierovi a babette ide celkom slušne :D tých 13 koníkov je tam cítiť. Samozrejme s modernými motocyklami nejde porovnávať veď ide o 50 rokov starý stroj.

Túto Čezetu som prvý krát videl asi, keď som mal 9 rokov v dopravnom múzeu, už vtedy som ale vedel že raz bude takáto "číza" parkovať aj u mňa. A tak sa aj stalo o 7 rokov neskôr. Po dvoch pionieroch 05 a 21(mám ich v profile) bolo čas na väčšiu motorku. V roku 2011 sa objavila jedna na bazoši kúsok od nás za smiešnu sumu (tuším 70-90 euro som dal za ňu) bola nepojazdná 20 rokov odstavená v garáži(našťastie v garáži a nie pod okapom) s motorom nešlo pretočiť ale za tú cenu som ju zobral. Motorku sme s dedom rozobrali do šróbu, zistili sme že motor bol zadretý preto s ním nešlo pretočiť. Piest sa musel drevenou palicou vytĺcť z valca :D . Chcel som začať motorku renovovať ale potom som si uvedomil, že načo budem do nej vrážať peniaze, keď nemá papiere a nebudem sa môcť ani
na nej previezť. Tak motorka ostala rozobratá v garáži a čakala na svoju chvílu. Tá prišla o 5 rokov neskôr v roku 2016 kedy som zohnal ďalšiu 477 dobastlenú kutilom, kde nebolo tuším nič originálne asi iba rám bol originál a sedlo :D ale mala papiere a to bol aj jediný dôvod prečo som ju kúpil . A tak sme začali renovovať . Z dvoch motoriek sme spravili vlastne jednu.Motorka prešla úplnou generálkou. A výsledok sa myslím celkom podaril. Na fotkách môžte vidieť ako vyzerala tá prvá Čz 175 potom tá druhá a nakoniec výsledok :) ak by niekoho zaujímalo tak odtieň farby je RAL 1028 ;)

Luky.moto
Luky.moto napsal 22.10.18 v 13:26

Krásná

Jirka175
Jirka175 napsal 01.10.18 v 19:58 10b.

pěkná práce

bakalus
bakalus napsal 01.10.18 v 19:57 10b.

Bobbo17
Bobbo17 napsal 01.10.18 v 19:56

Ďakujem za pozitívne komentáre

Králík77
Králík77 napsal 01.10.18 v 19:37 10b.

Povedla se, moc pěkná