Honda PCX 125 (2018)

Vlastník Hroch44
Vloženo 24.8.2018
Aktualizováno 24.8.2018

Super stroj do města i dojíždění na kratší vzdálenosti (do 20km).

Motorka koupena od FIRMA:Moto Liberec (Františkov-Liberec X - Maximální spokojenost s přístupem a jednáním prodejce.

Yamaha X-max 250: Za stejnou cenu by šlo o ojetinu a toho jsem se trochu bál.
Piaggio Beverly 300: 40.000 Kč rozdíl

První dojmy - Je to můj první skůtr v životě. Zatím (po 1000km) jsem pořád nadšený. Líbí se mi na něm jednoduchost ovládání a jízdu si celkově užívám.

Doplňky na motorce - Kufr Honda. Proužky na kolech a samolepka na zadním blatníku z Route 66

Průměrná spotřeba - 101.582 l/100km

Po několika letech (vím, zní to divně) v různých vlnách jsem se konečně rozhoupal a zakoupil skůtra. Původně jsem pokukoval po něčem silnějším (250-300ccm), ale letos na jaře jsem se svezl na pécéixu 125, které si kamarád koupil loni na podzim a bylo rozhodnuto. Když jsem se ovšem na Motorkářích dozvěděl, že se chystá nový model, byl jsem rozhodnut počkat si na něj. A dobře jsem udělal...
Stroj v krásné červené barvě jsem koupil v Hondě v Liberci. Sice to tam mám cca 65km, ale jednání a vstřícnost personálu vyhrála nad dojezdovou vzdáleností (do Hondy v Ml. Boleslavi to mám cca 12km).
Ihned po prvním usednutí na skůtra jsem se cítil jako doma a ujeté kilometry si užíval a užívám i nadále.
Jediné úpravy, které jsem provedl byloa změna pozice řídítek (trochu jsem je naklonil dopředu), potom nalepení červených proužků na ráfky a koupě kufru (již s koupí motorky).
Dnes mám najeto něco přes 1000km a za sebou první servis - výměnu oleje.
Pořád jsem ze skutra nadšený. Jede výborně, výkon motoru dostačující a brzdy taky. Žádná krizovka zatím nebyla. Slabší stránka je vzhledem k 14" kolům chování na rozbitých silnicích, ale na to jsem byl připravený. Paráda je úložný prostor, ikdyž helma se mi pod sedlo nevejde. Ale kufr to jistí
Teď jen, aby bylo ještě chvíli slušné počasí ...

Hunyady
Hunyady napsal 17.11.19 v 18:24

Tak rok se s rokem sešel, minulé PCX jsem prodal, koupil NC750X a pak zjistil, že mi PCX chybí. Tak už mám tenhle nový model jako ty. A jsem spokojený. Krátké trasy jezdím na PCX a delší na NC.

l333v
l333v napsal 31.08.18 v 09:20 10b.

Super stroj! at ti dela radost a hodne krasnych km bez nehod preji! :)

Hunyady
Hunyady napsal 24.08.18 v 21:51 10b.

Krásná, ať jezdí a dělá radost. Já mám loňský model a jsem taky maximálně spokojený .