Jawa 50/23 Mustang (1980)

Vlastník CzechDave
Vloženo 20.7.2018
Aktualizováno 20.7.2018

Modrá bestie. Zatím nevím, zrovna jsem ji koupil a před hodinou dovezl. Mám ji postavenou na chodbě bytu, kde nyní přespávám přes víkend.

První dojmy - První dojmy ještě nemám. Právě jsem si tu motorku koupil, protože jsem chtěl pokročit na vyšší úroveň od Babety (kterou mám moc rád, ale teď bych rád zkusil pravou, i když zatím jen malou motorku).

Na motorce jsem ještě nejel. Měl jsem ji našlápnutou, to zněla docela drsně na padesátkový motor. Rád bych ji zrenovoval do původního stavu a postavil ji na veteránské doklady. Zrovna jsem ji dovezl domů, takže se už těším na to, až ji začnu dávat do cajku. Povedlo se mi oživit Babetu 207, která dvacet let visela na zdi v garáži, povede se mi určitě i Muistang, i když je komplikovanější než Babule :).Fotek moc nemám, protože jsem motku právě dovezl od prodejce.

CzechDave napsal 28.07.18 v 18:24

Pneumatiky. Na motorce je každá pneumatika jiná. Vzadu je něco jako krosová, vpředu silniční. Všiml jsem si ale na mnoha fotkách na netu, že takhle to má většina mustangů. To bylo běžné nebo je to spíš náhoda?

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 25.07.18 v 09:42 10b.

Taky bych ho nechal v puvodním stavu jestli vyloženě neni nutna renovace. Letitá patina je letitá patina. Při renovaci mého Mustanga zůstalo hodně vecí původních. Chrom šel rozleštit.

CzechDave napsal 24.07.18 v 22:56

No, přinejmenším ho pořádně umýt, odrezit vnitřek nádrže, vyčistit prostor magneta od převodového oleje a celý spodek od letitého nánosu oleje se silničním bordelem bude zapotřebí :).
Protože bych rád prošel veteránskou registrací, nějakou fazónu mu budu muset nakonec dát.

Milan1963
Milan1963 napsal 24.07.18 v 21:00 10b.

Je nutná renovace ? Já mám dva pionýry, oba v podstatě původní a vážím si toho. Tvůj Mustang vypadá moc hezky.

CzechDave napsal 23.07.18 v 21:25

Tak, mustang už byl ustájen doma vedle Betky 207 :). Dnes jsem jen okukoval, co, jak a proč na mustangovi je, objevoval první věci, zralé na opravu, výměnu nebo doplnění a vyčistil karburátor. Zkusil jsem mašinku nastartovat a ona se probrala k životu a měla se k němu velice čile :). Zatím jsem mustanga neprojel, protože je nutno napnout řetěz, pořešit olej v převodovce a přetěsnit, co půjde.

Líbí se mi to :).