Yuki Manxcafe 125i (2018)

Vlastník DjMicho
Vloženo 17.6.2018
Aktualizováno 27.7.2020

Yuki Manxcafe 125i - caferacer pro mladé

Motorka koupena od FIRMA:jiromoto (Chotěboř)

Keeway Superlight 125: Nepřesvědčivý motor, slabší brzdy, horší dostupnost ND
Honda CBF 125: Naživo neatraktivní, mdlý jízdní projev, cena

První dojmy - Syrový motor má poměrně neklidný projev, ale svezl jsem se i na zajeté a bylo to podstatně lepší. Na motorce je parádní posez, na 125 možná trošku tvrdá, ale prostě "kafáč" se vším všudy. Vzhled týhle motorky je prostě bomba, za ty prachy.

Motorku bych doporučil pro - Začínající motorkáři toužící po něčem co každý nemá, ale i starším jezdcům co netouží závodit

Vybíral jsem nějakou malorážku na kochačku po okolí a jízdy do práce, protože trčet v kolonách v autě je hlavně teď v létě dost naprd... Zatím mám za sebou jen testovačku v motosalonu a jednu projížďku na už zajetým stroji, takže na nějaký hodnocení je ještě brzy. V pondělí 18.6. ji oficiálně přebírám, takže s přibývajícími kilometry přibudou zkušenosti - jak pozitivní, tak určitě negativní. Jako co si budem povídat, tenhle kafáč zaujme hodně čerstvých A-1čkářů. Vzhled a zpracování je Yukinu dost slušný (i když je fakt, že už to dávno nejsou kazisvětový potvory jak tomu bývávalo, třeba SM je dost slušnej stroj a viděl jsem jich dost s 40 tisíci km na krku). Motor je klasika Suzuki vzducháč 1-buch 4-takt. Bohužel už se vstřikováním, které za studena ne uplně spolupracuje s témhle konstrukčně letitým motorem, ale jen kolísáním volnoběhu - nic se netřese, nechcípe, nedělá to kraviny. Po zahřátí je volnoběh klidný. Výrobce udává maximálku 95km/h, což je shovívavý údaj, po rovině bez větru se dá jet 100km/h dál jsem pujčovanou motorku nezkoušel (nebudu přece ničit cizí, počkám si na svou..). Podvozek je skvělej, někteří naklepaní 50-tníci by napsali tvrdej jak kr*va :)). Ještě, že mi je jen ke 30... Jedinou výtku bych měl k použitým gumám, které jsou tvrdé jak betonovej patník a životnost odhaduju na 4 motorky (takže tak 300 tisíc km, samozřejmě s nadsázkou), takže ty pujdou rozhodně pryč. Brzdy jsou takový zlatý střed, ani vostrý okruhovky ani mdlý bubnovky, prostě dva malý (300 a 220mm) kotouče. Úplně jsem nepochopil kam na týhle motorce chce výrobce narvat spolujezdce (je to homologované jako 2 místné), ale budiž... na intimní mačkání se spolujezdkyní v 16 asi dobrý (ale musíte mít štíhlou rošťandu :) ). Jinak se motorka ovládá snadno, je lehká, hbitá, ale oproti starším 125-kám je už takové roztáhlejší , prostě si jak Varadero hraje na větší motku. No nic na začátek stačí zbytek si povíme až se s "Kafinou" blíž skamarádíme :)
V pondělí 18.6.2018 v 15:00 vyzvednuta, po zaplacení a instruktáži jsem se vydal na 105km cestu. No cestou nás potkala jedna technická havárie, uvolnil se držák SPZ a brousil gumu, ale nebudu kvůli dvěma ztraceným matkám hned odsuzovat motorku. Jinak cesta byla dobrá, posez je tvrdší a není to na celodenní cestování, prvních 50km motor poměrně hodně vibroval kolem středního pásma, ale v dalších kilometrech se to zlepšilo. Další hezké zjištění bylo, že VIN motocyklu končí 0000001 takže mám number one stroj :)). Zvuk motoru je na malorážku slušný, reakce na plyn dobrá i když je to stříkačka.Jen ty pneumatiky teda jistotu nedávají, po sezóně pujdou pryč.

DjMicho
DjMicho napsal 15.07.21 v 14:30

Nové zakázkové sedlo, pravá kůže, zvýšené polstrování o 2 cm

DjMicho
DjMicho napsal 11.07.20 v 10:44

Ano s Kafíčkem jsme stále kamarádi, po tom co jsem si vloni moc nezajezdil kvůli zdravotním problémům, tak si to letos vynahrazujeme. Stále to jezdí za 2-3 litry a nic neupadlo, šrouby se nepovoluji, ve světle je původní žárovka... Jediné co tak tam EU dementní cbs brzdový systém musím předělat, když už je po záruce

Kubajz007
Kubajz007 napsal 27.04.20 v 21:23 10b.

Zdravím máte pořád toto Cafíčko? :)

golfVII
golfVII napsal 08.04.19 v 23:56

Tak nakonec všechno dopadlo trošku jinak, mimo Y-manxcafe jsem ještě objevil "cafe" od značky Masai, podobná cenová relace, kubatůra atd... na obě jsem sednul, vyzkoušel a usoudil jsem že celkový posaz s řidítkama tak jak je tyhle stroje mají, dolů, dopředu, mi nevyhovuje, připadlo mi že abych viděl před sebe tak bych musel mít pořád zvednutou hlavu nahoru - prostě to nebylo ono. Potřeboval jsem v posazu spíš takovou větší jistotu a pohodu - přeci jen jsem naposledy jezdil na motorce v roce 1982... No tak jsem si vyzkoušel Masai 125 Black Rod a zjistil jsem že to je přesně to co chci
Motorka byla skladem už nějakou dobu u prodejce pana Lindnera v LBC a kvůli absenci abs, karburátorové verzi atd byla již přihlášena na firmu, což mi vůbec nevadilo, na tachometru jeden kilometr, pan Lindner s manželkou velmi ochotní a příjemní lidi, tak jsme si plácli, dostal jsem fakturu, pořídil na vozík za auto nájezd a upevnění, oni ji mezitím nachystali do prodeje a už ji mám doma, radost mám jak malej kluk
To vše vlastně nesouvisí s mojí původní korespondencí kde jsem žádal o nějaký ten postřeh kolem Yukiny, ale psal jsem že se ozvu jak to dopadlo, tak píšu. Zdravím Michal

claire_only_one
claire_only_one napsal 23.03.19 v 22:07 10b.