Honda CBR 1100XX Blackbird (2004)

Vlastník Andimar
Vloženo 17.5.2018
Aktualizováno 22.5.2018

Semínko touhy bylo zaseto hned v roce 1996 kdy jsem ji poprvé spatřil. Skutečností se stala až po více jak dvaceti letech.

První dojmy - Teď budu asi opakovat slova všech majitelů této výjimečné motorky. Absolutní vyváženost všech parametrů a neskutečně výkonný a příjemný motor dnes už legendárního stroje.

Začlo to tak, že jsme s kamarády plánovali cestu na legendární Rumunskou Transalpinu Transfagarasan. Udělal jsem kompletní přípravu a servis na své dosavadní Suzuki GSX 600 F, která mi dělala společnost celých 10 let.
"Asi by to chtělo už kufry" - pomyslel jsem si a sednul jsem k internetu a viděl jsem "TO" co mi nedalo spát. - Kufry přišroubované k neskutečně krásnému Blackbirdu.
Zbývalo zjistit finanční možnosti, dostat požehnání od manželky a rodinný výlet na omrknutí potencionálního člena rodiny jsme mohli vypravit.
Krátce po prohlédnutí bylo rozhodnuto. - Bude.

O týden později, už jsem při pohledu do zpětného zrcátka svého vozu, sledoval pevně přikurtovaného Blackbirda na přívesném vozíku, jak v hustém dešti polykáme kilometry směrem - domů.
Po bouřce vyšlo slunce, ve chvíli kdy jsem ho odvázal a sjel z vozíku, abych ho poté uklidil do garáže. - Že by znamení?

Čekání na české SPZ bylo nekonečné. Využil jsem ho k běžnému servisu, olej, filtry, řetěz... kde mne poprvé uchvátilo perfektní dílenské zpracování a chytrost řešení, na které jsem dosud nebyl zvyklý.

První větší svezení bylo "okolo komína" do večera jsem vstřebával nepopsatelné pocity štěstí.

Následovalo asi 400 kilometrové seznámení Blackbirda s Českem... a manželkou. Potvrdily se mi dvě věci.
A to, teplota chladící kapaliny při jízdě ve městě kolem 100 stupňů. Normálně by mne to zaskočilo, ale dopředu jsem se dočetl, že je to "v pohodě".
- A tužší, i když hydraulická spojka. - Zápěstí se z toho vzpamatovávalo tři dny. - Když já měl takovou radost z toho že tam ty všechny rychlosti padají jak mají, tak jsem řadil jak blázen, než jsem přišel na to že ten medvědí motor si poradí s jakýmkoliv zařazeným stupněm a Black jede nekompromisně vpřed. Takže časté řazení je zbytečné.

tominbrno
tominbrno napsal 18.11.18 v 15:14 10b.

holtík
holtík napsal 21.05.18 v 16:17 10b.

Honda je prostě Honda. Jasných deset za značku a vkus.

dajos
dajos napsal 17.05.18 v 22:42 10b.

Moc pekny strojek, s recenzi souhlas, teplotu i spojku potvrzuji. Taky bych dodal, ze je to motorka pro nekoho kdo se umi ovladat, jinak muze prijit hodne rychle nejen o body...Tak at vam to spolu klape

biosák
biosák napsal 17.05.18 v 19:01 10b.

Parádní Hondice

Vlada-XX
Vlada-XX napsal 17.05.18 v 17:45 10b.

Tyto barvy blekovi moc sluší, takže jasných 10 .