Gilera Runner 50 SP (2001)

Vlastník puffybodie
Vloženo 11.5.2018
Aktualizováno 28.6.2022

Vloženo: 17.05.2018, Uskutečněno: 16.05.2018, Stav tachometru: 4920 km, Zhlédnuto: 13x

Tak jsem se na to "poprvé" kouknul (reálně trochu už jak jsem to přivezl) ať vím co kde je, co sehnat za nářadí a tak podobně.

Doplnil jsem chladící kapalinu a výměnu udělám až na podzim, protože nerýpej do něčeho co funguje To dolévání pod pravým řidítkem je blbé kvůli plastům, ale neukápl jsem (podobně je na tom hrdlo benzínu pod levým řidítkem. Přístup k měrkám na nádobě po oddělání loga na přední kapotě, pod ním jeden křížový šroub a pak jde sundat přední prostřední plast. Bohužel po pár těchto úkonech se zlomila jedna packa na logu, ale to může být i stářím plastu. Teď je zalepená a pro jistotu objednáno i nové logo (160Kc !!! , do rezerv pak raději kouknu na vrakáče )

Světlomet je přístupný tamtéž co nádoba chladící kapaliny. Dva křížové šrouby na hoře, jeden zespodu nad blatníkem předního kola, vysunout dopředu, sundat krycí gumu, odpojit dva konektory a světlomet je v ruce. Žárovky Philips 12V 35W/35W H8 co svítí totálně na hovno, takže příjdou LED a do rezervy Osram Night Racer

Vzduchový filtr teď budu jen prát a impregnovat jinak je v pořádku.

Nová baterie a těsnění u nádržky oleje udělal ještě servis před koupí.

Nakopávačka bez problémů, ale variátor čekám na nářadí. To co mám je malé a bez nástavce se tam dá blbě dostat a nechci to ohoblovat. Jen ještě přemýšlím jak vyřeším matice na variátor a spojku. Klíč na spojku za skoro 600 je pitomost z principu. Viděl jsem buď hlavici na gola v této velikosti nebo nastavitelný klíč.

Těsnění od výfuku nepropouští, ale jiné už by chtělo. To přijde ale čas o něco později na Multivar a LeoVince Touring podle stavu série až se dostanu dovnitř

Zatím objednané díly u Scootland:

Příruba na karburátor (původní už je dost dopraskaná)
Gufero zadní řemenice (pro strýčka příhodu, nějaké další posléze)
Standard válečky od 101 Octane
Piston stopper
Klíč na svíčku
Standard vodítka na válečky
2x svíčka Champion RN2C
Grafitová vazelína Malossi 40g
Řemen olejové pumpy Piaggio
Řemen Mitsuboshi Piaggio

Následovat tento týden bude už místně nářadí, Loctite na závity, nějaké hadičky palivové na rezervu a čerpání kapalin, olej do zadního převodu Tutela ZC 90, něco na lanka a plyn/brzdy a olej jsem se blbec nepodíval, který ten Agip to je ať seženu do zásoby nebo alternativu

• Honda SuperCub c125 a krátký výlet

Dal jsem si jen krátkých cca 150km s tím kam mne náhoda zavede. Takže na Shell pro VPower 95, pak si odskočit do Motoparku posadit se na Hondu Super Cub C125 (jo, půjde to) a zapsat se do seznamu o informace hned jak bud

Vloženo: 26.06.2020
    Uskutečněno: 23.06.2020
  • Malorážkových 110km

aneb proč nevyužít hezkého počasí, svátku a díky tomu skoro prázdných cest na výlet se strojkem co nejede více než 70 - 75km/hod (z kopce jo, ale nemůžu pořád jezdit na gravitaci). Původní plán byl se jen tak pomotat

Vloženo: 22.04.2019
    Uskutečněno: 22.04.2019
  • Plnou parou vpřed aneb na italské ponorce Po Valašsku n

Konečně přišla sobota 2.6. a s ní očekávaný sraz a vyjížďka v rámci Po Valašsku na skútru VII. . Počasí ale celý týden dávalo najevo, že možná ani nic nebude a proto bylo překvapením páteční a sobotní ranní předpovědi o

Typ: Sraz
    Vloženo: 04.06.2018