Gilera Runner 50 SP (2001)

Vlastník puffybodie
Vloženo 11.5.2018
Aktualizováno 28.6.2022

Plnou parou vpřed aneb na italské ponorce Po Valašsku na skútru

Vloženo: 04.06.2018, Uskutečněno: 02.06.2018, Zhlédnuto: 26x

Konečně přišla sobota 2.6. a s ní očekávaný sraz a vyjížďka v rámci Po Valašsku na skútru VII. . Počasí ale celý týden dávalo najevo, že možná ani nic nebude a proto bylo překvapením páteční a sobotní ranní předpovědi o tom, že možná jen na chvíli sprchne dopoledne a že pak už to bude ok a bude polojasno.

V tu chvíli člověk nemohl samozřejmě tušit, jak daleko toto bude od pravdy Cesta na sraz pohodově mimo hlavní tahy do Frenštátu pod Radhoštěm a od tama po hlavním tahu do Rožnova pod Radhoštěm. Cestou jen běžná dávka kreténů, kteří v 50 předjíždí přes plnou 70 před zatáčkou do které není vidět a ze které samozřejmě vyjede auto a musí na krajnici nebo totálně tupých blondýn, které to same aplikují sice na rovině, ale úspěšně při tom vytlačí auto v protisměru a ještě málem nabourají jedno před sebou, které dupne na brzdy hned jen co obecní rychlostní cedule ukáže kolik jedou. Vzhledem ke stroji je více času podobné pacienty více vnímat a sledovat a je to i dobrým zdrojem zábavy sledovat co kdo zase vymamlasí

Setkání na náměstí naprostá pohoda, fajn lidi, krásné stroje i historické jako třeba Prase a slunečno. To ale vydrželo pouhých cca 40 minut než přišel čas na vyjížďku. Při ní samozřejmě začalo pršet, ale zdálo se, že to bude jen přeháňka a postupně čím dál více lidí zastavovalo nebo zastavovalo pro nepromoky. To my zastavili po chvíli tedy taky a říkali jsme si dáme jen vršek, tohle rychle přejde i podle předpovědí a zase oschneme a kraťasy budou k dobru. No...na chvilku to v podstatě vyšlo až skoro do Velkých Karlovic. Pak ale dorazilo asi to co mělo už ráno, aby se vypršelo a odpoledne bylo hezky a rozhodlo se to změnit vyjížďku v plavbu. Dávno předtím už to hodně lidí vzdalo (čaje ), teď se jich přidávalo více. Já vršek v pohodě, ale spodek bez nepromoku byl během chvíle bazén a nepromok na spodek už neměl smysl a někam se otáčet taky ne, tak s úsměvem na tváři vzhůru na Makov. Někomu nahoře se asi nelíbilo, že si to užívám, tak se rozhodl poslat i kroupy. Výborná věc cca v 50km/hod do holých nohou, ale to mně rozesmálo ještě více. Já prostě když někam jedu, tak pořád něco a déšť nebo spíše vyloženě přívaly a povodně u mne k tomu patří už od té doby co jsem v tomhle samém dělal i zkoušky.

Na Kasárnie tedy sice mokří, ale v pohodě. Počasí a rozpad organizace prakticky hned při odjezdu narušili plány pořadatelů kdy mělo cca 200 lidí být nahoře na jídlo, 200 lidí někde jinde a 200 lidí ještě někde, ale nikdo neví kde, protože nikdo nikde cestou neukazoval ani nezastoval a uplně vidět cestou nahoru už taky nešlo Nálada byla ale i tak dobrá a dalo by se říct, že nahoru dorazilo skalní jádro jezdců Po guláši a trochu oschnutí jsme se rozhodli už pak vyrazit po vlastní ose po trase vyjížďky dál do Rožnova a pak domů bez zastávek do teplé vany a pořádně se osušit.

Cestou dolů z Makova a dále už opravdu nepršelo, začalo vykukovat Slunce a tak jsem hodil nohy na kapoty dopředu a cestou pěkně aspoň trochu osychal. Jen trenky a ponožky/boty to až tak nešlo,to schnulo ještě včera večer

Sice jsme letos byli jen na sobotu, ale to podle reakcí ostatních byl stejně nejvíce povedený den aspoň co se týče počasí. Našli jsme další trasy do budoucna a třeba příští rok to bude bez deště (ale asi jen když nepojedu já ).

Sériová 50ccm mne každou jízdou překvapuje co všechno zvládá a jak to umí jezdit. V této vodácké etapě příjemně překvapila i italská elektrika, která fungovala celou dobu, tak snad to nezakřiknu haha.

A jinak opět se potvrdilo, že nejlépe se na motorce jezdí, když leje jako z konve a ideálně když jsou kroupy. Protože auta se schovají, na motorce potkáte jen blázny a cesty jsou krásně prázdné

PS: Vypůjčím si video

• Honda SuperCub c125 a krátký výlet

Dal jsem si jen krátkých cca 150km s tím kam mne náhoda zavede. Takže na Shell pro VPower 95, pak si odskočit do Motoparku posadit se na Hondu Super Cub C125 (jo, půjde to) a zapsat se do seznamu o informace hned jak bud

Vloženo: 26.06.2020
    Uskutečněno: 23.06.2020
  • Malorážkových 110km

aneb proč nevyužít hezkého počasí, svátku a díky tomu skoro prázdných cest na výlet se strojkem co nejede více než 70 - 75km/hod (z kopce jo, ale nemůžu pořád jezdit na gravitaci). Původní plán byl se jen tak pomotat

Vloženo: 22.04.2019
    Uskutečněno: 22.04.2019
  • Malý servis následovaný zajížďkou

- výměna svíčky ( Champion RN2C ) - kontrola řemenu variátoru a olejové pumpy - nové standard válečky (původní ještě schovávám, nemají plošky atd.) Octane 19x15,5 4,8g , ale projevem si nejsem úplně jistý, že to je sp

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.05.2018