Honda CB 750K (1979)

Vlastník D.a.n.i.e.l
Vloženo 31.12.2017
Aktualizováno 1.4.2018

Starší a osobitý motocykl byl můj sen již déle. Stále jsem ale sbíral odvahu přesednout z pohodlné moderní motorky na stroj, který vás jízdou vtáhne do historie.

První dojmy - Stále jsem koupi starší motorky zbytečně oddaloval, myslel jsem, že na ní nebudu moc jezdit tak často, jak bych si přál, protože nebudu stíhat současný provoz na silnicích nebo budu pořád ležet v garáži v montérkách. :)

Měl jsem veliké štěstí při výběru a koupi. Natrefil jsem na CB 750 ve skvělém stavu jak celkově, tak hlavně motoricky. Dělal jsem tak pouze drobné opravy, výměny oleje a co bylo v průběhu sezóny nezbytné. Jinak ale na cébéčku jezdím celé léto. Všechny výlety dostaly díky ní úplně nový rozměr. Prošli jsme si spolu chvílemi, kdy jsem si zapomněl pohlidat hladinu benzínu :) nebo když jsme spolu čekali než přestane pršet v autobusové zastávce uprostřed polí a tak dále. Narozdíl od moderních motocyklů se mi na pumpách nebo odpočívadlech začalo stávat, že někdo přijde motorku pochválit nebo si na chvíli popovídat o tom, co měl kdysi ve stodole jeho strýc a na čem kdy jezdili a co že to vlastně mám a to vás na cestě potěší a najednou zapomenete, že jste vlastně zastavili, protože už vás po 100km v sedle bolel zadek a museli jste se na chvíli narovnat nebo že musíte každých 170km tankovat plnou nádrž.. zkrátka motocyklové kouzlo s tím správným nadšením!

Marty68
Marty68 napsal 11.02.21 v 09:10 10b.

Úpravy na veteránech fakt nemusím...Ale tohle je opravdu nádherná motorka...Hodně šťastných km kolama dolů.

Soskepivo
Soskepivo napsal 01.03.18 v 14:45 10b.

Boží. krásná, přesně můj styl. Fajnovej je ten donutek na té oldschoolové přilbě. Cítíš to stejně jako já, tydle motorky maj kouzlo a každá vyjížďka je příběh. Já bych taky nic neměnila za svou cb500 f. Navíc to štelování volnoběhu před jízdou a nakopávačka...

krystof-k
krystof-k napsal 02.02.18 v 20:27 10b.

To je úžasná motorka

chevyr
chevyr napsal 07.01.18 v 20:42 10b.

Moc hezká

tooma
tooma napsal 07.01.18 v 01:32 10b.

moc pekna...