Kawasaki Versys 650 (2007)

Vlastník autry
Vloženo 23.11.2017
Aktualizováno 4.10.2023

Zachovalá, při koupi najeto 29600, k dnešnímu dni 38400, výměna řetězové sady, svíčky, olej, vzduch. filtr, topení na ruce, vyšší plexi, nosič na pytel

První dojmy - Jede hezky, zatáčí v pohodě. Malý rozvor je šikovný do zatáček, díky krátké stavbě se ale zdá. že je to motorka pouze pro jednoho. Sedí se jak na hrnci, sedlo pohodlné, motorka vibruje, občas necítím ruce. Nastavení přední vidlice je jednoduché, nastavení zadní kyvky je porod, nebo mám ohnutý klíč, nebo to neumím. Výrazný brzdný moment motoru, tristní seřizování napětí řetězu. Zdá se, že je třeba nechat větší průvěs než doporučuje výrobce.

Případné čtenáře prosím, aby k textu přistupovali s nadhledem. Vzhledem k faktu, že jsem motorista začátečník, některé mé dojmy se mohou zkušenějším borcům zdát úsměvné.

Jsem již starší model a nikdy jsem na motorce nejezdil, k celé věci jsem přistupoval s velkým respektem.
Stroj jsem kupoval hlavou, ne srdcem. Aby to nežralo, mělo to zdvihy na naše hnusné silnice a nebyla to moc velká kráva. Také jsem nechtěl čtyřválec. Všechno ok, jen jednu malou nevýhodu Versys má, sedlo je 84 cm vysoko, a při mé výšce 169 mě plandají nohy. Něco za něco.
Začínal jsem 13. března a končil v půli října. Najel jsem necelých 10 tisíc a získal nepřeberně poznatků o lidech, krajině a hlavně o sobě.
Nikde jsem moc nebyl, tedy dle mého gusta. Ale celou dobu jsem jezdil na tři, čtyři, a více dnů, ježdění okolo komína mě moc nebere.
Hlavně jsem brouzdal v Rakousku, na Lipně a v Jeseníkách. Jsem rád, že se povedlo projet Solk Pass než voda odnesla silnici.

Jezdím s parťákem anebo sám, vychází to tak půl na půl. Ve dvou motorkách je cestování veselejší, ale jet sám má také cosi do sebe. Samota člověka zvláštním způsobem formuje. Měl jsem dny, kdy jsem s nikým až do večera nepromluvil a jenom jel a jel. Zvláštní, a svým způsobem povznášející zážitek.
Zažil jsem umrzající prsty (než jsem si koupil topení), jeden den hnusného, vytrvalého deště, a taky červenec na rozpáleném asfaltu. Velké plus kožené kombinézy je nulová odolnost proti zimě a horku . Ať žije zápal plic a opruzeniny z celodenního sezení v upoceném skafandru.
Samozřejmě byla spousta krásných dní, velké dojmy z krajiny viděné jiným úhlem pohledu a pár setkání se vstřícnými lidmi.
Jsem rád, že alespoň okrajově chápu co lidi na motocyklech táhne k cestování a jaké mají zhruba pocity.
Zároveň jsem šťastný, že byla alespoň tato sezóna, člověk nikdy neví, zda se dožije druhé.

autry
autry napsal 17.01.22 v 21:51

Ano, trefa, je to Hardegg, z Brna kousek a na motorku je Dolní Rakousko Mekka, takřka nulový provoz a dobré bundesky. Na kole jsem projel r. 2015, a máš pravdu, je to dřina, já dnes raději s hůlkama a batohem. Dík za koment.

Codo
Codo napsal 17.01.22 v 21:39 10b.

Hezky napsáno! a dobré postřehy. Jsa poučen z teplých dní, jezdím pouze v kevlarových džínách s chrániči (těžší do chladu, lehčí do tepla). Bundy mám koženo riflovou Trilobitku a ještě jednu celoperforovanou koženou, ta do tepla nemá jedinou chybu, úžasně celoplošně provětrává a přitom zcela bez průvanu. Bomba! Akorát, že už se nevyrábí, sehnal jsem předposlení v ČR. Nad třicet, pětatřicet stupňů už je ale stejně všechno špatně
Ta fotka z Rakouska, to je Hardegg? Jednou jsem to tam projel na kole...tfuj to jsou tam krpály

burak
burak napsal 28.11.17 v 11:41 10b.

Skvělá volba pokud člověk nemá potřebu jezdit offroad v blátě, tak je to neuvěřitelně všestranná motorka, která zvládne jak celý den v sedle, tak i velmi svižnou jízdu. I po několika motorkách s dvojnásobným výkonem oproti versysovi si jízdu na něm užívám a výkonu mám dostatek na co to od něj očekávám ať dělá jenom samou radost a pořád na dvou kolech

Danovec
Danovec napsal 26.11.17 v 15:04 10b.

Držím palce do dalšího ježdění.

valasek
valasek napsal 25.11.17 v 21:24 10b.

kelij to napsal docela vtipně, čas v sedle život prodlužuje Podle textu jsi chytrý chlap, navíc tíhneš k cestování...tak přemýšlím, jak Ti někdo dokázal nakukat oblečení z kůže ..a nic mne nenapadá Každopádně si motorku i své cesty ve zdraví užij!