Honda CRF1000L Africa Twin (2017)

Vlastník Freewolf
Vloženo 11.10.2017
Aktualizováno 6.12.2023

Lehká, vysoká, tak akorát do ruky. Obratná jak v terénu tak na silnici. Při delší jízdě neunavý.

Motorka koupena od FIRMA:Roman Bartyzal - Honda (České Budě - Vše vyřízeno po telefonu a emailem. Při příjezdu vše nachystáno dle domluvy.

První dojmy - Při první jízdě padla hned do ruky. Jak vsedě tak ve stupačkách. Motor dokáže jet i v hodně malých otáčkách. Zvuk i s originál výfukem super, krásně střílý do výfuku při ubrání plynu.

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele, ale i jen tak na ježdění kolem komína. Hlavně mimo asfalt tam se cítí nejlépe.

Doplňky na motorce - Boční kufry GIVI, Topcase Alumilanek - zůstalo mě to z KTM, nerigo hlavní stojan, padací rám SW Motech, zásuvka pod sedlem, navigace Garmin (africa má nachystanou přípravu.

Po roční zkušenost s KTM 1050 Adventure jsem se rozhodl po projetí koupit novou Africu. KTM nebylo vůbec špatné, dokonce na silnici při rychlejší jízdě v zatáčkách se mě zdá pořád lepší díky přední 19'', ale v terénu je to přesně naopak. Navíc KTM neuměla jet takzvaně na kochačku, motoror pod 80 km/hod protestoval (cca 3500 ot). Za to Africa zvládne klidně 1900 ot. a více mě vyhovuje na okreskách. Spotřeba klidná jízda bez dálnic kolem 4,2 l/100 km. Při letošní dovolené do Bosny průměr 5,3 l/100 km. To je prakticky stejné jak u KTM letošní Slovinsko 5,4 l/100 km. Přesuny po dálnici zvládá i s originál předním štítkem. Mám helmu se štítkem a není problém. Měřím 176 cm. Sedlo mám ve vyšší poloze a na zem dosánu lépe než s KTM, přitom světlá výška je o něco větší. Originál ochrana motoru se zatí osvědčila a asi nebude nutnost ji měnit za větší. Zatím mám původní pneu, ale příští rok budou nové buď Mitas e-07 nebo Heidenau K60.

Motorka na mě působí dojmem, že vydrží opravdu hodně dlouho být spolehlivou partnerkou na cestách.

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 25.12.18 v 21:36 10b.

AfricaTwinL2
AfricaTwinL2 napsal 26.04.18 v 10:51 10b.

ať dělá jen radost!

swatcz
swatcz napsal 03.02.18 v 13:23 10b.

Celkem odvaha jet Bosnu na těch gumách :)
Hezká mašina, užívej :)

AVENGER2008
AVENGER2008 napsal 18.10.17 v 20:21 10b.

Hodně fajnová !

mirapulec
mirapulec napsal 18.10.17 v 18:59 10b.

Parádní strojovna. Slintám.Ne každej chce naštvanýho pitbula