Honda CBR 125R (2007)

Vlastník Roman1990
Vloženo 28.9.2017
Aktualizováno 28.9.2017

Malá 4T motorka co moc nežere, dobře startuje a dobře se s ní jezdí. Spotřeba podle stylu jízdy 2,36-3 litry na 100km. Dálnice ty 3 litry. Normálně 2,5 litru. S oblečením vážím 98Kg.

První dojmy - Nezáludná motorka, která je dobrá na naučení. Velmi doporučuji 100 oktanový benzín verva100. Motor je tišší, jde lépe za plynem a bere trochu méně, což kompenzuje jeho vyšší cenu. Na akceleraci to chce tak od 60 km/h podřadit. Zejména do kopců. Ale zvládl jsem na ní i výlet 400 km dlouhý a zadek ani záda nebolela. Možná trénink z kola. :-)

Motorku bych doporučil pro - Začínajícím jezdcům. Velmi dobře naučí. Bohužel spousta lidí dnes neumí pořádně ani na kole a přenášení vah je problém. A pozor na štěrk v zatáčkách!!! Bývá tam nejen po zimě, ale třeba i po bouřkách a deštích

Chtěl jsem spolehlivý stroj, který bude mít nízké provozní náklady.

Motorka se asi nejlépe cítí na okreskách, bohužel kvalita některých českých okresek je spíše za trest. Zhruba od 110 km/h už se na užších pneumatikách cítí trochu nejistá. Silnější boční vítr tak od 80 km/h už trochu vadí. Maximálka asi 120 km/h. Z kopce 135 km/h Ale to bude i mojí váhou. Normálně 183cm/85kg a v motorkářském oblečení je celkových bezmála 100 kg už znát.

Motorku jako celek po cca 3000 kilometrech chválím. Jen ten úložný prostor pod sedlem by mohl být větší.