Babetta 207 (1981)

Vlastník krizak66
Vloženo 17.5.2017
Aktualizováno 10.8.2023

Babetta typ 207.300 zakoupená na inzerát. Trochu napadená zubem času a o něco víc rukou kutila. Nic vážného.

První dojmy - Kupodivu se docela ochotně nechala nastartovat už u prodejce a projela i pár metrů. Bude to chtít určitě řádně vyčistit a seřídit, ale nikde nic nemlátí, motor jde tiše a pravidelně, spojka nepodkluzuje. Víc práce nakonec bude spíš pro odstraňovač starých nátěrů, než pro šroubovák.

Babettu jsem původně vlastně vůbec nechtěl. Existovaly zcela mimo mne, i když jsem je na silnici občas zaregistroval. Až se na mne obrátil kamarád, že na dojíždění po vesnici a okolo vesnice dostal Babettu "dvestodesinu", ovšem nepojízdnou, a jestli bych se nepodíval, co jí je, zda by nešla zprovoznit. Samozřejmě že šla. Spravila to sada pakniček s pár drobnostmi a důkladné vyčistění nádrže a karburátoru. "Dvestodesinu" jsem pak pár dní projížděl, abych předal z opravy řádně odzkoušený kus. No, a stroj mne zaujal. A protože typ 210 už má zmíněný kamarád, rozhodl jsem se zařadit do parku starší typ 207.
Jezdí to, svítí to, brzdí to, i když zadní brzda nic moc. Povrchová úprava "štětkolíza" a stříbřenka, kam se podíváš. Nic neřešitelného. Pod mnohovrstevnou stříbřenkou na ráfcích dokonce překvapivě zachovalé chromy.
Jednorychlostní Babetta bude v našich kopcích asi trochu slabší. "Dvestodesina" chtěla občas přišlápnout, tady to bude standart. Že bych si nakonec pořídíl i tu "dvestodesinu"?

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 17.05.17 v 15:05 10b.

Jasných 10