BMW K 1300 R (2010)

Vlastník Milo1
Vloženo 8.5.2017
Aktualizováno 23.5.2017

Skvělá, výborné zpracování, silný stroj, ochotný plnit tvá očekávání.

První dojmy - Na motorce najeto...nic pár km. zjištění ?? Velmi ostré přední brzdy, nekompromisní zátah. Další věci hodnotit nemohu jako je ESA, ASC, RDC , na to byla má zkušební jízda příliš krátká.

Doplňky na motorce - rukojeti
padáky
širší pneu

Po předchozích motocyklech Varadero XL1000 a Intruder M1800R mě naprosto uchvátil tento motocykl BMW K1300 R. Jak svým vzhledem, tak i popisovanými jízdními vlastnostmi a recenzemi na tento model. Bohužel náš trh s ojetými motocykly nenabízí tak silný výběr tohoto naháče, padla tedy volba na nákup za hranicí našeho státu. Vše proběhlo bez problémů díky mému kamarádovi, jeho zkušenostmi s dovozem a moto je doma.
Motorka je nabita elektronikou, vyhřívané ručky, padáky, origo plotna na kterou budu hledat kufr od BMW a zadní kolo osazeno pneu 190 x 55 x 17.
Zdravím motorkáře ,
tak ujeto zatím zhruba 300km. Chtěl bych objektivně posoudit , ale obávám se že to nepůjde , jelikož jsem z motocyklu příliš nadšený, ale přeci jen nějaké pro a proti je.
Pro...Motorka disponuje nastavením podvozku, rozdíl. ano mezi Comfort a Sport určitě. Při přepnutí na Sport totálně "ztvrdne". Možná by tento přepínač uvítaly některé manželky. ) Přední vidlice se mi zdá proti klasické, pevnější a tužší.
Jízdní vlastnosti úžasné... jedním slovem. Do zatáček se motorka vyloženě těší s naprostou lehkostí a ochotou se pokládá. Co je mi velmi sympatické, že jedete na šestku 50km v hodině motor není nijak podtočený a když potřebujete, tak se při otočení plynu během okamžiku z krotkého beránka stane nezadržitelný ďábel letící vpřed bez setiny zaváhání. Dostávám se k akceleraci při které stupnice adrenalinu dosahuje čísla 10. Přidáte plyn a pod zadkem se vám rozpoutá peklo, plnokrevník bez sebemenšího zaváhání vyráží vpřed a raketově nabírá rychlost.
Asistent řazení ? Funguje bezvadně, ale při pomalé a klidné jízdě mi přijde šetrnější řadit se spojkou, pakliže je motor v horních otáčkách a chcete si užít sportovnější jízdu asistent maká a vy se jen držíte řidítek a kopete tam jeden kvalt za druhým.
Brzy, duál systém. Přední brzda opravdu účinná a nabroušená, pod váhou jednoho prstu se zakousnou desky do předních kotoučů a ukončí běsnění.
Všechny části a komponenty fungují velmi přesně.
PROTI
..no moc toho zatím není, ale z čeho jsem stále odvařený jsou sériová zrcátka...nedaří se mi je ideálně nastavit, abych viděl dění za sebou a to že je pod sedlem místo pouze na servisní knihu je asi u těchto motocyklů normální.
Pro zkušené: jsem si vědom toho, že nemohu po pár desítkách kilometrů napsat podrobnou recenzi motocyklu, ale píši to, co jsem vnímal já při kočírování tohoto bajku .-)
Milo.

Satanbart
Satanbart napsal 15.02.22 v 15:29 10b.

parek67
parek67 napsal 03.12.17 v 06:50 10b.

nazdar milo rad bych si poridil stroj jako mas ty,stoji u vas v kralupech bazar JJ tak se ptam jestli ho znas popřípadě nejake recenze dik.

mesaboogie
mesaboogie napsal 01.07.17 v 12:17 10b.

Dobrá volba

Tomas1975
Tomas1975 napsal 24.05.17 v 06:27

Super stroj, len jedna poznamka k tym zrkadlam.
skus rozsirovaky na spatne zrkadla. Mne to velmi pomohlo.
Vela stastnych kilometrov

zain1
zain1 napsal 15.05.17 v 17:40 10b.

Moc hezká mašina! Pěkná barevná kombinace!