Kawasaki Versys 650 (2010)

Vlastník burak
Vloženo 6.5.2017
Aktualizováno 9.9.2018

Vloženo: 31.07.2017, Uskutečněno: 24.07.2017, Zhlédnuto: 15x

Zadní guma, která se při koupi tvářila, že má celou sezonu před sebou po 2000km byla na výměnu. Přední guma byla sice stále jako nová, ale chtěl jsem si udělat radost a koupil jsem celou sadu vychvalovaných Pirelli Angel ST. Předchozí Dunlop Qualifier II sice měli ostřejší ovládání motorky, ale už od začátku jsem v nich neměl moc jistotu, zato nové Pirelli i přes to, že nemají až tak velkou snahu jít do zatáček, tak mi dávají velkou jistotu v náklonech a i za mokra jsem se na nich cítil hodně sebejistě. Přece jenom jsou to více cestovní pneumatiky.
Přední vidle už dávaly najevo, že gufera už mají nejlepší časy za sebou, tak jsem si nechal vyměnit olej a gufera v předních vidlicích. Bohužel jsem to nechával dělat na poslední chvíli před dovolenou, tak jsem musel přetrpět 90km cestu domu pozdě večer v nepřetržitém dešti a s černým plexi na helmě. Naštěstí díky novým gumám se jelo dobře a až na to, že jsem byl promrzlý až na kost, tak motorka jela jako víno.
Další na řadě byla výměna vzduchového filtru, protože při studeném startu vždy chvíli trvalo než se volnoběžné otáčky srovnaly a občas si i prskla do výfuku. Sice výměna byla oproti všech sportovním motorkám co jsem před tím měl trošku složitější, protože jsem musel rozebrat pomalu půl motorky, ale vše se nakonec povedlo a po prvním nastartování motorka běžela krásně čistě bez jediného zakolísání.

burak (11) napsal 01.08.2017 v 21:19

to jsem si pak taky říkal, že jsem to měl udělat všechno při jednom

RoumenS (153) napsal 01.08.2017 v 08:04

Možná by to chtělo i svíčky taky mi to po startu začalo prskat na volnoběh do výfuku, svíčky uplně v háji a jestě slabší, než tam mají být. Po výměně cajk

• Sezona 2017

Sezona je bohužel u konce, tak se jí pokusím nějak shrnout. Když jsem versyse na jaře kupoval, tak jsem sám nevěděl do čeho jdu a jestli mě vůbec bude cestovní enduro a cestování všeobecně bavit. Nikdy jsem nejezdil žádn

Vloženo: 10.11.2017
    Uskutečněno: 10.11.2017
  • Výměna řetězovky

Řetězovka už měla nejlepší kilometry za sebou, tak jsem pročetl nějaké recenze a zvolil řetězovku od značky ČZ ve zlaté barvě. Když už jsem to nechával dělat, tak jsem rovnou nechal pro jistotu vyměnit všechny 3 ložiska

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 11.10.2017
    Uskutečněno: 11.10.2017
  • Severní čechy a Krušné hory

Zima už je skoro za rohem, tak jsem musel využít toho, že bylo po dlouhé době relativně hezké počasí a naplánoval jsem si okruh přes celé severní Čechy. Cesta z Loun přes Mělník, Dubou, Mimoň a Děčín vyšla dobře, ale jak

Vloženo: 29.09.2017
    Uskutečněno: 28.09.2017