Honda VFR 800 (2003)

Vlastník MrWho
Vloženo 17.4.2017
Aktualizováno 8.3.2021

Tohoto času dospěl jsem názoru, že je načase zkusit "dospělou" motorku. VFR se mi neskutečně líbila od samého začátku. Po několika měsících hladovění, bydlení ve stanu a koupání se za deště začal hon v tu nejvíc nevhodnou dobu - na jaře kupovat motorku?

Triumph Sprint ST 1050: Nakonec rozhodla cena a doplňky k VFR-ku

První dojmy - První cesta vedla od prodejce domu, přes celou republiku, po dálnici. Asi nemá smysl popisovat rozdíl po přesedlání z CB500 na tuhle raketu. Ale řeknu vám po dosáhnutí oné kouzelné hranice se mi rozzářily oči a objevil jsem novou dimenzi. Zkrátka klasický, unáhlený ale od srdce názor, líbí se mi na ní všechno a nelíbí se mi nic... Snad jen že pod sedlo už nedám dva lahváče...

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych spíše pro motorkáře co už za sebou mají něco málo najeto.

Doplňky na motorce - "Turistické plexi"
Zadní monokey plotna
Boční kufry

Průměrná spotřeba - 5.80045 l/100km

Zatím spolu máme najeto jen málo. Poznáváme se a zvykáme si jeden na druhou. Prvních 300km bylo dálničních v podstatě konstantní rychlost, zde jsem se seznamoval se sportovnějším posezem (váha jde opravdu víc na ruce ale nic nesnesitelnýho), výkonem okamžitě na plynu (oproti cb-čku), ostrýma brzdama a tak něják celkově s tou masou všeho kolem sebe. Takže shrnuto podtrženo jsem nadšen a doma ulehám s rohlíkem na tváři od ucha k uchu.

24.4.2017 - první vyjížďka "okolo komína" s batůžkou, výkonu je pořád spousta i na dva lidi. Jak se víc poznáváme zdá se mi, že na nižší kvalty, v nižších rychlostech je holka trochu ucukaná, jako by to nemohla vydržet, to poskakování po městě a už už chtěla vystřelit mimo město (nedávám to zatím za vinu motorce ale sobě). Sepnutí vítka po opuštění města provazí řev, což mě neskutečně baví, jinak si přede a na můj vkus je to možná až moc tichý předení. Co se brzd týče, zatím spokojenost ale nezkoušeli jsme krizový brždění (to až někde sám zatím). Podvozek zatím nemužu hodnotit tvrdší by možná neurazil, budu to muset vyzkoušet. Co se cestovního komfortu týče na mě nefouka a neprší s batůžkou už je to trochu horší. Takže za mě rohlík stále zůstává, batůžka si trochu stežuje na bolest rukou -> hledáme idealní pozici aby to bylo komfortnější pro oba. Ale jinak suma sumárum vlastně taky spokojenost. (130km)

MirasP
MirasP napsal 16.06.17 v 10:08

jasných 10... Dobře popsaný.. jezdím druhou sezónu a vypdá to na partnerství na dlouho ... Ona ta moje holka červená je prostě sexy... Teď jsem ji dal i nový šaty, takže je spokojená.. A máš pravdu že po městě se ji nelíbí.. raději hodně ráda řve s Vtecem v plný parádě.. jinak je to velice slušná tichá nesmělá dívka... ... jezdím taky s batůžkem a paráda.. výkonu stále dost.. přeju hodně pěkných kilometrů kolama dolů!

Mike70
Mike70 napsal 15.05.17 v 21:36 10b.

Tak hlavně jezdit se zapnutou hlavou a kolama dolů

Gapyra
Gapyra napsal 28.04.17 v 22:19 10b.

No jasných deset, jináč to ani nejde...

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 22.04.17 v 16:13 10b.

super Honda

GrametS
GrametS napsal 20.04.17 v 16:23

asi máme hodně společného, tedy:
1) zálibu v současném stroji
2) barvu současného stroje